آنتی اکسیدان های چای سفیدچربیسوزی و لاغری موضعی با گیاهان داروئی لاغر کننده

چای سفید از جوانه های شکوفا نشده و لطیف درختچه چای بدست می آید . چای سفید کمترین کافئین و بیشترین آنتی اکسیدان ها را در بین چای ها دارا میباشد و طرفداران بیشماری دارد .

با رجوع به سابقه شناخت ما از چای سبز متوجه میشویم در کشور ما بشکل جدی از 10 سال قبل روند معرفی چای سبز آغاز شد و گرایش به سمت این چای ارزشمند و حافظ سلامتی آغاز گردید . اکنون چای سفید که بعنوان گرانقیمت ترین و پرخاصیت ترین چای جهان است در جامعه ما درحال معرفی است  و مزیت بی بدیل آن در مقابله با تهدیدات رادیکالهای آزاد بر سلامتی استفاده میکنند .

 

چای سفید چه فرقی با چای سبز و سیاه دارد ؟

هرسه این چای ها از درختچه چای به عمل می آید ولیکن چند نکته متمایز کننده وجود دارد . اولین وجه تمایز این است که چای سفید صرفا و منحصرا ازبرگهای کاملا تر و جوان داخل جوانه انتهایی درختچه چای تهیه میشود . بشکلی که پرزها و کرک های آن هنوز باقی است . ولی چای سبز و سیاه از تمامی برگهای پیر تر تامین میشود .

تمایز دیگر در نحوه عمل آوری و خشک کردن است .چای سفید را بدون هیچگونه تخمیری  ، خشک میکنند لذا کمترین کافئین را در بین چای ها دارا است وکافئین تنها ماده ای است که در بعضی از افراد با فشار خون بالا ممکن است اثرات سوء داشته باشد  . چای سیاه تخمیر میشود و چای سبز را تا جایی که امکان دارد اعمالی انجام میدهند تا تخمیر بسیار اندکی در آن انجام گیرد .

چای سفید مانع از جذب آهن در گوارش نمیشود و دارای عناصر ریز مغذی ارزشمندی است . لازم است توضیحاتی در مورد ریز مغذی ها و عناصر متحرک نیز ارائه دهیم :

تعریف عناصر ریز مغذی یا کم مصرف : عناصریکه به میزان بسیار کم برای بدن مورد نیاز هستند ولی کمبود و نبود آنها صدمات بسیار جدی بر بدن وارد میکند  . لذا عناصر کم مصرف بسیار مهم و مستقیما در سلامت جسم دخیل است .

عناصر موبیل یا عناصر متحرک : عناصری هستند که همواره در برگهای انتهایی وجود دارند و با افزایش سن و عمر برگها سریعا به برگهای تازه تشکیل شده بالایی نقل مکان میکنند .

چای سفید سینلس دارای ذخیره ای ارزشمند از آنتی اکسیدانها ، عناصر کم مصرف و عناصر متحرک است که برای سلامتی بسیار مفید و موثر است . برای اطلاعات بیشتر کافی است روی ادامه مطلب کلیک کنید .

 


برچسب‌ها: چای سفید کمترین کافئین و بیشترین آنتی اکسیدان ها, چای سفید, سایت شرکت طب شفای سبحان
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1392ساعت 19:32  توسط چای سفید  | 
چای سفید یک چای گرانقیمت با خواص معجزه آسا است که با توجه به دارا بودن آنتی اکسیدان های بسیار قدرتمند برای زیبایی پوست و ضدپیری شناخته میشود .


123 چای سفید معجزه ی زیبایی و جوانی !

پوست چرا چین و چروک میشود و چرا علائم پیری در چهره رخ میدهد ؟

آنچه مسلم است پیری پوست امری آنی و سریع نیست بلکه ممکن است سالها قبل آغاز شده باشد .درواقع چروک در لایه های زیرین (درم) سال ها است بوجود آمده ولی هنوز خود را نشان نداده است و با مساعد شدن شرایط خود را به یکباره نشان میدهد و کاری از ما ساخته نیست . این همان ساختمانی است که با سست شدن پایه ها فرو میریزد . پس باید بفکر حفظ ستون ها بود تا بنا محافظت گردد . چروک شدن و تیره تر شدن و کاهش کیفیت پوست که منجر به پیری پوست میشود ارتباط کامل با کلاژن و الاستین دارد و وقتی کلاژن و الاستین شکسته میشود فاجعه رفته رفته آغاز میشود .

چه عواملی چروک شدن پوستتان را تسریع می کنند؟                             

عوامل داخلی:

1ـ ژنتیک   2ـ عوامل هورمونی( به ویژه درخانم ها)

عوامل خارجی:

1ـ نور خورشید  2ـ استرس  3 ـ بی خوابی  4ـ الکل    5ـ دود سیگار     6ـ آلودگی هوا

عوامل خارجی باعث تشدید ایجاد رادیکال های آزاد در پوست هستند .البته ذاتا سوخت و ساز در بدن همواره تولید کننده رادیکالهای آزاد است . رادیکالهای آزاد آثار مخرب فراوانی در بدن دارند و فرسایش تمام ارگانها و فرآیندهای آن را موجب میشوند بصورت خلاصه دانشمندان عامل اصلی پیری را رادیکالهای آزاد میدانند. بهترین راه برای مقابله با عوامل مخرب ( رادیکالهای آزاد ) باید از آنتی اکسیدانها یا همان ضد رادیکالهایآزاد استفاده کرد . بهترین آنتی اکسیدانها آنهایی هستند که قدرت جمع آوری و پاک کنندگی بیشتری داشته باشند . از جمله آنتی اکسیدانهای با کیفیت ویتامین های  C  و E  هستند . جالب است بدانید قدرت آنتی اکسیدان موجود در این چای 100 برابر ویتامین C  و 25 برابر ویتامین  Eاست ( کاتچین ) .

با نوشیدن این چای به تعداد 2 تا 3 فنجان در روز می توان آثار عوامل خارجی و تبعات آنها را از بین برده و تا حد بسیار معنی دار و قابل ملاحظه ای بر عوامل فرسایش دهنده فایق آمد .چای سفید از درخت چای بدست می آید و همان جوانه های ناشکفته و پرز دار ( کرکدار) درخت چای هستند که تخمیر نشده خشک میشوند . این چای در بین ثروتمندان غربی و اهالی آسیای جنوب شرقی بسیار مشهور است ولی در ایران به آن کمتر پرداخته شده است . طعم بسیار جذاب و خوشی دارد و یک چای برای تمام سنین است . چای سفید می توان در اختلاط با چای سبز برای ایجاد تشدید اثر همدیگر استفاده کرد و از خواص هردو می توان بهره مند شد . چای سفید بسیار گرانقیمت است و لزومی ندارد بصورت خالص استفاده گردد.


جهت خرید پستی لطقا کلیک کنید


 


برچسب‌ها: چای سفید, محل فروش چای سفید, فروشگاه چای سفید, چای سفید کیسه ای, چای سفید نپتون
+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم آذر 1392ساعت 17:10  توسط چای سفید  | 
چای لاغری سینلس یکی از طبیعی ترین تولیدات برای اثر بخشی بر فرآیند کاهش وزن است . خواص گیاهان دارویی موجود در این چای لاغری به شرح ذیل توضیح داده میشود .

آيا لاغري به هر قيمتي خواستني است؟    دارای پروانه بهداشتی  و بارکد ملی کالا

حتي به قيمت از دست دادن سلامتي !!!

 

لاغري شكم

 لاغري ارزان با كاربرد آسان و بدون دردسر براي تمامي اقشار، لاغري واقعي و ماندگار (كاهش چربيهاي زايد)، بدون استفاده از مواد شيميايي و غير طبيعي بدون نياز به رژيم و ورزش هاي سخت و طاقت فرسا، بدون آسيب بر پوست و زيبايي، لاغري با سرعت منطقي .دمنوش لاغری سین لس  از اجزاي اثر گذار چند گياه دارويي موثر بر لاغری  تولید شده است . طعم ، عطر و شكل طبيعي، بدون هيچ گونه مواد افزودني شيميايي به عنوان حتي نگهدارنده و طعم دهنده حفظ شده است ..

چای لاغری سین لس بر اعمال زیر اثر بالایی داشته و موجب کاهش توده چربی های اضافی و کاهش اضافه وزن میشود :

1- سركوب اشتهاي غير ضروري و کاذب براي مصرف غذا

2- افزايش سوخت و ساز .

3- طبيعي سازي حركات روده و برطرف نمودن برخي ناراحتيهاي گوارشي .

4- كاهش و جلوگيري از تجمع آب ميان بافتي .

5- افزايش شادابي و شفافيت پوست با جلوگيري از تركهاي ناشي از كاهش وزن .

 

اثرات فوق با انجام تغيير مثبت در سبك زندگي (غذايي و تحركي) بر اساس توصيه هاي غذايي و ورزشي ارسالي همراه با محصول ايجاد و تا 7 كيلو كاهش وزن با يك بسته را موجب مي شود.

يك بسته حاوي 100 عدد دمنوش بصورت كيسه اي

نيم ســاعت قبل از نهــار و شــام يك عــدد تي بگ را در يك ليوان آب جوش دم كرده و ميل فرماييد.

زشتي و مضرات چربيهاي زائد بر كسي پوشيده نيست خصوصاً تاثراتی که بر زيبايي و تناسب اندام دارد . لاغري و كاهش چربيهاي زايد به صورت اصولي افزايش زيبايي و شفافيت پوست را در پي دارد.

لاغری و کاهش وزن موجب ارتقاء ‌سطح سلامت عمومي بدن مي شود. لاغري اصولي ارتقاء‌ بخش سيستم قلب و عروق و تنفس بوده و كاهش ضايعات مفصلي و استخواني (انواع آرتروز) را موجب مي شود،‌و اين در اثر كاهش بار اضافي تحميلي بر اسكلت مي باشد.


لاغری باسن و ران و شکم


 

لاغري توام با لذت نوشيدن چاي گياهي

 

توصيه هاي غذايي براي افزایش سرعت و میزان کاهش وزن با چای لاغرکننده سین لس :

1- هيچ راه حل آني و دفعه اي براي لاغري بصورت ماندگار و بي عارضه وجود ندارد.

2- صبحانه وعده اي غير قابل حذف است.

3- بايد سبك غذايي و تحركي را اصلاح نمود و در كنار آن از كمك كننده هاي بي ضرري مانند دمنوش كاروي سين لٍس استفاده كرد.

4- بايد غذاي مصرفي را به تدريج كاهش داد و از ايجاد تنش غذايي اجتناب نمود.

5- تحرك بدني در آغاز با نظارت پزشك و در ادامه متناسب با افزايش قابليتهاي قلبي ، عروقي ، تنفسي ، مفصلي و عضلاني افزايش يابد.

آگاهي بيشتر و انتخاب هوشمندانه حق شماست

ميزان لاغري و كاهش وزن با يك بسته : 3 الي 8 كيلو گرم در يك دوره

 داراي ۱۰۰ عدد تي بگ 

 * داراي پروانه بهداشتي و باركد ملي كالا

 * داراي تاريخ توليد و مصرف

 * داراي طعمي بسيار مطبوع و دلپذير (با طعم بهارنارنج )

 

 

  

   قیمت  :  ۲۵  هزار تومان ( با تخفيف ويژه هزينه ارسال  فقط ۲۰ هزار تومان)

 

09372809322

   

 

+ نوشته شده در  شنبه هفتم آبان 1390ساعت 1:29  توسط چای سفید  | 
اسپیرولینیا خواص و مضرات آن همواره مورد سئوال است و لازم است توضیحات کاملی از اسپیرولینا و نقش آن بر لاغری داده شود . اسپیرولینا برای لاغری بسیار خوب جواب میدهد ولی بدلیل بیگانه بودن با متابولیسم و طبیعت انسان در دراز مدت عوارض ناشناخته و سندرم اسپیرولینا ایجاد میکند که التهابات پوستی و مفاصل و نیز تنگ نفس یکی از این موارد است که تا حد بسیار تهدید کننده ای پیش میرود . ریسک استفاده از اسپیرولینا بسیار بالا است و بر خلاف تبلیغات های کاذب انجام شده توصیه نمی شود . میزان همخوانی و انطباق گیاهان دارویی لاغرکننده و چربی سوز با سوخت و ساز و طبیعت بسیار بالا است و در صورت استفاده به اندازه بی ضرر و بدون عارضه خواهد بود و تاثیرات شگفت انگیزی بر جای خواهد گذاشت . .ادامه مطلب

 

+ نوشته شده در  شنبه هفتم آبان 1390ساعت 0:42  توسط چای سفید  | 

بهترین ورزش برای شکم (1)

ممكن است اینطور به نظر برسد كه شما می‌توانید عضلات بالا و پایین شكم را جداگانه ورزش دهید. اما حقیقت این است كه نمی‌توانید قسمتی از ......

  
lز آنجایی که بسیاری از شما، مایل به کوچک کردن شکم خود به روشهایی صحیح هستید و قطعا تا حالا سوالاتی نیز در ذهن شما در این خصوص ایجاد شده است، ما قصد داریم تا با ارائه سلسله مقالاتی مفید وتایید شده توسط مراکز معتبرعلمی و ورزشی دنیا، آنها رادر قالب سوالاتی جالب توجه به شرح ذیل ارائه نماییم:(با پی گیری این مقالات می توانید پاسخهای خود را بیابید.) . .ادامه مطلب
 
سوال اول:

آیا می‌توان عضلات بالا و پایین شكم را جداگانه ورزش داد؟

ممكن است اینطور به نظر برسد كه شما می‌توانید عضلات بالا و پایین شكم را جداگانه ورزش دهید. اما حقیقت این است كه نمی‌توانید قسمتی از یك عضله را جدا از قسمت دیگر منقبض كنید. تحقیقاتی بر روی نحوه ی فعال شدن عضله شكم ،‌ در حركت دراز نشست انجام شده و نشان می‌دهد كه در دراز نشست معمولی ، شما ممكن است كشش و انقباض بیشتری در قسمت بالای عضله ی مستقیم شكمی‌احساس كنید. درست است كه فیبرهای عضلانی كه در قسمت بالایی این عضله قرار دارند ، هنگام انجام درازنشست ساده كوتاهتر از فیبرهای پایینی می‌شوند ، اما در واقع كل عضله در هنگام حركت فعال است.

هنگامی‌كه شما درازنشست معكوس یا دراز نشست با بالا آوردن لگن و پاها را انجام می‌دهید ، برعكس می‌شود و كشش و انقباض ، را بیشتر در  قسمت پایینی عضله مستقیم شكم احساس می‌كنید. اما در این حالت فیبرهای قسمت بالایی عضله هم منقبض می‌شوند و فعال هستند.ر . .ادامه مطلب

 در واقع در دراز نشستی كه لگن ثابت باشد و تنه بالا آورده شود علاوه بر تحرك بیشتر قسمت بالایی عضله مستقیم شكم ، عضله مایل داخلی نیز فعال می‌شود و شما احساس می‌كنید كه بالای شكم بیشتر تحت كشش قرار دارد.

 در درازنشست معكوس قسمت پایینی عضله مستقیم شكم فعال است و همچنین عضله ی مایل خارجی نیز فعال می‌شود و به همین دلیل احساس می‌كنید كه پایین شكم تحت كشش و انقباض بیشتری قرار گرفته است. . .ادامه مطلب

 

+ نوشته شده در  شنبه هفتم آبان 1390ساعت 0:41  توسط چای سفید  | 
دراز و نشست از راحت ترین و مؤثرترین ورزش ها برای برطرف كردن چربی شكم است؛ با فشار زیادی كه به عضلات شكم وارد می شود، این عضلات قوی شده و شكم به حالت اولیه باز می گردد. مدت ورزش چند روز یا چند هفته نیست بلكه باید آن را مداوم انجام داد. تمرینات ورزشی در صورتی كه به درستی انجام نگیرد، به كمر شما آسیب می رسانند. . .ادامه مطلب
● طریقه درست دراز و نشست:
به پشت روی زمین نسبتاً نرمی بخوابید، پاها را خم كنید تا كف پایتان روی زمین قرار بگیرد، دستتان را به روی سینه قرار دهید. ابتدا سر را بلند كنید و سپس شانه ها را به آرامی ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر بالا بیاورید و دوباره بخوابید.
بلند شدن بیش از این مقدار عضلات پای شما را به كار می گیرد. ده مرتبه پشت سرهم، این كار را انجام دهید. چند ثانیه استراحت كنید و ده مرتبه بعدی را انجام دهید.
در ابتدا لازم نیست زیاد به خودتان فشار بیاورید، زمانی كه استراحت كردید، عضلات شكم شما قوی تر شده اند. جسم سنگینی را در هنگام دراز و نشست در دست روی سینه بگیرید تا فشار بیشتری به عضلات شكم وارد شود.
ورزش های تكمیلی دیگری كه می توانید برای متناسب شدن شكم انجام دهید در ذیل ارایه شده است:
▪ چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید، یك پای خود را مستقیماً بلند كرده و در هوا نگاه دارید، از یك تا پنج بشمارید سپس به حالت اول برگردید. از یك تا ۵ بشمارید حالا پای دیگرتان را به همین صورت حركت دهید و بشمارید. این عمل را چند بار تكرار كنید. . .ادامه مطلب
▪ روی زمین بنشینید كف دست ها را در طرفین بدن، روی زمین بگذارید و زانوها را خم كنید. در این حال با باسن خود جابجا شده به جلو بروید. در حقیقت، سر بخورید. می توانید با دست ها مچ پاها را بگیرید.
▪ به پشت روی زمین طاق باز بخوابید، دست ها را باز كرده در طرف راست و چپ روی زمین دراز كنید حالا زانوها را خم كنید و همانطور كه به هم چسبیده اند با هم اول به طرف راست زانوها را تا نزدیك زمین بیاورید، سپس به همین شكل به طرف چپ تا نزدیكی زمین حركت دهید. این عمل را ۱۰ الی ۱۵ بار تكرار كنید.
▪ بایستید و دست ها را به طرف جلو دراز كنید و در مقابل خود به لبه یك صندلی تكیه دهید حالا به تدریج و خیلی آهسته زانوها را خم كنید تا به صورت نشسته درآیید سپس به آهستگی بلند شده و بایستید. این عمل را ۵ تا ۱۰ بار دیگر تكرار كنید.
▪ به روی شكم، روی زمین بخوابید، چانه خود را روی هر دو دست خود قرار دهید در حالی كه پاها را كشیده و دراز نگاه داشته اید، یك پا را تا آن جا كه می توانید بالا بیاورید و در آن حالت نگه دارید از یك تا ۵ بشمارید و سپس پا را پایین بیاورید.حالا این عمل را با پای دیگرتان انجام دهید.
▪ چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید، یك پای خود را مستقیماً بلند كرده در هوا نگاه دارید و از یك تا ۵ بشمارید، سپس به حالت اول بازگردید و از یك تا ۵ بشمارید، اكنون پای دیگرتان را به همین صورت حركت دهید و بشمارید. این عمل را چند بار تكرار كنید. می توانید این ورزش ها را با توجه به شرایط فیزیكی و جسمانی خود انتخاب كرده و هر روز با انجام ورزش به درمان چاقی موضعی خود از بهترین و مطمئن ترین روش، كمك كنید. . .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  شنبه هفتم آبان 1390ساعت 0:37  توسط چای سفید  | 
لاغری و کاهش وزن برای بسیاری از افراد اهمیت دارد زیرا تناسب اندام و .. را مورد توجه دارند . برای لاغری موضعی و یا کلی عموما از میوه جات استفاده میکنند که نباید افراط شود . سبزیجات و لاغری هم مبحثی گسترده است . میوه سیب با داشتن تنها 50 کالری، سرشار از فیبر بسیار خاصی به نام پکتین است. این فیبرهای خاص میزان قند خون را ثابت نگه می‌دارند که باعث کنترل اشتها می‌شود. اما خواص سیب به همین جا ختم نمی‌شود. پکتین ها همچنین در طول هضم غذا ژلی در معده می‌سازند که چربی‌های دریافتی از غذاهای دیگری را به تله می‌اندازد.اگر می‌خواهید لاغر شوید: سیب را با پوستش میل کنید. پوست سیب سرشار از فیبر است. 100 گرم سیب پوست نکنده حاوی 3.7 گرم فیبر است در حالی که سیب پوست کنده فقط 2.1 گرم فیبر دارد. ..ادامه مطلب

 

+ نوشته شده در  شنبه هفتم آبان 1390ساعت 0:23  توسط چای سفید  | 
لاغری موضعی یکی از خواست های پر رجوع در لاغری و کاهش وزن است و بسیاری از افراد راه را به بیراهه میروند . ورزش هایی برای شکم و لاغری چربی های دور شکم وجود دارد . شکم صاف  کمترین شرط برای داشتن  اندام متناسب است . ورزش اصولی برای لاغر کردن موضعی می تواند مفید باشد ولی نمی تواند تمام کار باشد برای این منظور حتما باید از اصول تغذیه و مکمل های تسریع کننده روند لاغری و کاهش وزن استفاده نمود . ادامه مطلبکوچک کردن شکم نیاز به وقت و حوصله زیادی دارد، بخصوص اگر نقاطی از شکم نسبت به کاهش چربی مقاوم باشند و به ‌راحتی لاغر نشوند.ناحیه ی پایین شکم و پهلوها دو قسمتی هستند که با ورزش و رژیم غذایی به سختی لاغر می‌شوند. بعضی افراد روزهای متمادی از جدیدترین وسایل لاغری شکم استفاده می‌کنند، در حالیکه هیچ‌کدام از این روش‌ها برای لاغر کردن شکم موثر نیست.تنها یک شیوه مفید برای لاغر کردن نقاط مقاوم به لاغری وجود دارد که به شرح زیر است: .... .ادامه مطلب

لاغر کردن شکم و لاغر کردن موضعی

اجرای یک رژیم صحیح و علمی + انجام ورزش‌های هوازی+ حرکات ورزشی مربوط به شکم+ بلند کردن وزنه.
اولین چیزی که باید بدانید این است که لاغر کردن فقط یک قسمت از بدن غیرممکن است. با رژیم و ورزش، کاهش چربی طبق یک قاعده کلی صورت می‌گیرد و تمام قسمت‌های بدن لاغر می‌شوند و قسمتی از بدن که سریع‌تر چاق می‌شود، به ‌همان نسبت دیرتر از سایر قسمت‌های بدن لاغرمی‌شود. این مسئله به ساختمان ژنتیکی افرد مربوط است؛ مثل رنگ چشم، رنگ مو و...، یعنی نمی‌توان آن را تغییر داد. مثلاً در یک فرد ران‌ها چاق‌‌تر از سایر قسمت‌ها و در فرد دیگری باسن چاق تر است و هنگام لاغر شدن این قسمت‌ها دیرتر لاغر می‌شوند..... .ادامه مطلب
در خانم‌ها نقاطی از بدن که نسبت به کاهش وزن مقاوم هستند شامل باسن، ران و کمر است. در آقایان قسمت پایینی شکم و پهلوهاست.بعضی افراد چاق تصور می‌کنند با انجام ورزش‌های مخصوص یک ناحیه از بدن و بدون رژیم غذایی، می‌توانند آن قسمت را لاغر کنند. به همین دلیل برای لاغر کردن شکم، هر روز تمرینات ورزشی مخصوص این قسمت را انجام می‌دهند، ولی با این کار فقط عضلات شکم را قوی می‌کنند، در حالیکه مقدار چربی آن تغییری نمی‌کند..... .ادامه مطلب

بهترین راه برای سوزاندن چربی شکم انجام ورزش‌های هوازی است. ورزش‌های هوازی مثل پیاد‌ه‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و کوهنوردی مقدار زیادی از چربی‌های بدن را می‌سوزانند. ولی بیشتر افراد خیلی زود از انجام این ورزش‌ها خسته می‌شوند و آن را رها می‌کنند. 10 دقیقه اول ورزش، گلیکوژن (ذخیره قندی در کبد) بدن می‌سوزد. اگر فقط 20 دقیقه ورزش کنید، نیمی از عمل سوزاندن چربی را انجام داده‌اید که برای حفظ سلامتی قلب خوب است، ولی چربی زیادی از بین نمی‌رود، زیرا تا وقتی‌که کاملاً ذخایر گلیکوژنی کبد از بین نرود، چربی زیادی نمی‌سوزد. بنابراین برای از بین بردن چربی شکم،4-3 بار در هفته و هر بار باید 30 تا 60 دقیقه پشت سرهم ورزش هوازی را انجام دهید. مثلاً یک ساعت در روز پیاده‌روی کنید. البته این پیاده‌‌روی باید به قصد ورزش باشد نه تفریح، مثلاً برای دیدن ویترین مغازه ها یا خرید چیزی نباشد که مجبور شوید بین پیاده‌روی خود بایستید..... .ادامه مطلب

برای از بین بردن چربی شکم،4-3 بار در هفته و هر بار باید 30 تا 60 دقیقه پشت سرهم ورزش هوازی را انجام دهید. مثلاً یک ساعت در روز پیاده‌روی کنید.
البته انجام ورزش، بدون رژیم غذایی نتیجه ی لازم را نخواهد داد. افراد چاقی که می‌خواهند شکم خود را لاغر کنند، علاوه بر ورزش باید رژیم غذایی هم داشته باشند. ولی افرادی که وزن مناسبی دارند و فقط شکم‌شان چاق است، باید با ورزش شکم خود را لاغر کنند.اگر مقدار کالری دریافتی شما بیش از کالری باشد که می‌سوزانید، حتی با ورزش هم، چربی‌ها‌ی زائد آب نمی‌شوند. شما می‌توانید بجای 2یا 3 وعده غذایی در روز، 5 وعده غذایی کوچک بخورید، یعنی غذای خود را به جای 3 وعده خود را در 5 وعده تقسیم کنید، ولی پرخوری نکنید. بیشتر، مواد غذایی طبیعی کم‌چربی و کم‌شیرین را مصرف کنید مثل میوه، سبزی، نان سبوس‌‌دار، شیر و لبنیات کم‌چربی و گوشت کم‌چربی. مصرف مواد نشاسته‌ای را کاهش دهید.اگر رژیم غذایی اصولی و علمی نباشد، باعث کاهش آب بدن می‌شود و بعد از توقف رژیم، وزن کاهش یافته دوباره برمی‌گردد.یکی از تمرینات بی‌خطر و از روش‌های موثر برای لاغر کردن شکم، ورزش دراز نشست و استفاده از دستگاه‌های ورزشی مناسب است. غذاهای طبیعی، کم چرب و کم قند و کم کالری را به میزان کم در طول روز مصرف کنید. از مصرف تنقلات شیرین و غذاهای چرب خودداری کنید. همچنین مواد نشاسته ای مثل مصرف نان، برنج، ماکارونی، کیک و شیرینی و بیسکوییت را کاهش دهید.... .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 20:27  توسط چای سفید  | 
شاید زمانی که شما برای تصمیم گیری در مورد افزودن  نوع شیربه قهوه خود صرف می کنید فقط یک ثانیه باشد. چه چیز بحث برانگیزی در این انتخاب هست؟ عقیده شایع این است که اگر ما می خواهید  از اضافه وزن و بیماری قلبی پیشگیری نمایید، از شیر بدون چربی (اسکیم) استفاده کنید.  از اینها گذشته ، این یک  پیام مهم است: اداره کشاورزی آمریکا  آن را توصیه می کند و چنان در فکر مردم نفوذ کرده که شما نمی توانید در جاهایی مثل مترو حتی شیر با چربی 2% را پیدا کنید و باید کلا از چربی شیر صرف نظر کنید..... .ادامه مطلب

اما این مطلب درست است؟ بگذارید با این سئوال شروع کنیم که چه چیزی چاق کننده است؟
شیر کامل  آشکارا دارای کالریها و   چربی بیشتری  است. یک فنجان شیر دارای 146 کالری و تقریبا 8 گرم چربی است.،  همین مقدار شیر کم چرب (2%)  دارای 122 کالری و تقریبا 5 گرم چربی می باشد، یک فنجان شیر کم چرب (1%) دارای 103 کالری و 2.5 گرم چربی است و سرانجام یک فنجان شیر بدون چربی(اسکیم) دارای 83 کالری بوده و تقریبا بدون چربی است..... .ادامه مطلب

اما وقتی پای کم کردن وزن به میان می اید، محدود کردن مقدار کالری مصرفی اثر خیلی کمی دارد. شواهد به دست امده از مالعات فراوان علمی نشان می دهند که اگر برای کم کردن وزن، وعده ناهار را حذف کنید، معمولا اثر ان  را در وعده شام خود جبران  خواهید کرد. و برطبق گزارش سال 2007 از ارشیو طب داخلی، توصیه به بیماران دارای اضافه وزن و چاق برای قطع کالری تنها به کاهش وزن زودگذر می انجامد، و  اثر آن ناپایدار خواهد بود. همین وضعیت در مورد حالت قطع چربی های اشباع شده وجود دارد. در سال 2003، یک بررسی بی طرفانه بر روی مجموعه ای از تحقیقات ، که در آنها رژیم های چربی پایین  با رژیم های کم کالری مقایسه شده بود، نشان داد که به منظور حصول کاهش وزن طولانی مدت، رژیم های دارای چربی  محدود شده  بهتر از رژیم های با کالری محدود نمی باشند. همان طور که والت ویلت از بخش بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد در مجله پزشکی آمریکا نوشت : به نظر نمی رسد که رژیم های دارای چربی بالا عامل اصلی شیوع چربی اضافی بدن در جامعه ما باشند، و کاستن از مقدار چربی راه حلی برای این معضل نخواهد بود..... .ادامه مطلب

این مطلب به صورت گسترده پذیرفته شده که چربی ها اشتها را فرو می نشانند و این کار با تحریک ازادسازی هورمون کولسیستوکینین که سبب احساس سیری می گردد، صورت می گیرد. چربی ها همچنین ازادسازی قند در جریان خون شما را کند می کنند، و در نتیجه مقدارقابل ذخیره به صورت چربی را کاهش می دهند. به بیان دیگر هرچه مقدار چربی در شیر شما بیشتر باشد، چربی کمتری در اطراف شکم شما جمع خواهد شد. بر طبق نتایج یک مطالعه فراگیر و وسیع، شیر کم چرب نه تنها اثری در تنظیم وضعیت وزن شما ندارد بلکه حتی می تواند شما را در مقایسه با هنگامی که شیر کامل مصرف می کنید،  بیشتر چاق کند.

در سال 2005، محققینی از دانشگاه هاروارد و دیگر موسسات، بر روی وزن و مقدار شیر مصرفی تعداد 12829 کودک و نوجوان 9 تا 14 ساله در سطح کشور آمریکا مطالعه ای انجام دادند.  آنها گزارش دادند که " برخلاف فرض های اولیه ما، مصرف شیر بدون چربی و کم چرب(با چربی 1%) در این کودکان، همراه بود با افزایش وزن گیری در حالی که  این وضع در هنگام مصرف چربی های لبنی مشاهده نشد.

اما ایا مطمئنا شیر کم چرب برای قلب شما بهتر است؟ معمولا به ما گفته می شود که مراقب میزان مصرف لبنیات باشیم چون سبب افزایش کلسترول بد  - نوعی از کلسترول  با نام اختصاری LDL -می شود. اما LDL حداقل چهار گونه مختلف دارد که فقط کوچکترین و فشرده ترین آنها به بیماری قلبی مربوط می شود. چربی موجود در لبنیات، به نوبه خود فقط بر روی  مقدار نوع سبکتر و بزرگتر LDL که بی خطر  است اثر می گذارد.

و آخرین استدلال این است:
چه احساسی پیدا می کنید اگر در یک کارتن را باز کنید و یک ماده گچی به رنگ سفید مایل به آبی را  از آن بیرون آورده و به درون قهوره خود بپاشید؟  این همان رنگی است که بسیاری از شیرهای غیرچرب قبل از اینکه به آنها پودر شیر اضافه بشود دارند. فرایند افزودن پودر شیر به مایع شیر بدون چربی، فرآیندی مشکل ساز است. هرجوری که به آن نگاه کنید، این کار، بزک کردن تصویر شیر بدون چربی است..... .ادامه مطلب

باب رابرتز یک متخصص در امور لبنیات می گوید :برای سفید کردن رنگ شیر بدون چربی، برخی شرکت ها به آن پودر شیر بدون چربی اضافه می کنند. پودر شیر چربی گرفته (که به شیرهای کم چرب  هم افزوده می شود) با حرارت دادن به مایع آن و  اسپری کردن آن با فشار به دست می آید، فرآیندی که سبب اکسید شدن کلسترول می شود. در مطالعات صورت گرفته بر روی حیوانات توسط گروهی از محققان اسپانیایی در سال 1996، مشاهده شده که کلسترول اکسید شده برخی تغییرات زیستی را سبب می شود که به نوبه خد سبب تشکیل  پلاک در شریانها و بیماری قلبی می شوند. آنها اعلام کردند که کلسترول اکسید شده می تواند مسبب جهش ژنی بوده و  ماده ای سرطان زا می باشد. در سال 1998 محققین استرالیایی بر روی خرگوشهایی که  در غذایشان کلسترول اکسید شده موجود بود مطالعه ای انجام دادند و دریافتند که این جانوران، علی رغم اینکه در مقایسه با خرگوشهایی که با منابع طبیعی این ماده تغذیه شده بودند، مقدار کمتری کلسترول در خون خود داشتند اما در مقبل،  64%  کلسترول بیشتر  در آئورت آنها دیده شد. (یک مطالعه که در سال 2008 در چین صورت گرفته هم همین نتایج را نشان داده است.).... .ادامه مطلب

رابرتز می گوید: مقدار کلسترول اکسید شده ای که با اضافه کردن پودرشیر بدون چربی تولید می شود "خیلی زیاد" نیست، اما تا هنگامی که اثرات آن بر روی انسانها ناشناخته است، غیر ممکن است که بتوان سطحی ایمن از آن را ارایه کرد..... .ادامه مطلب

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ

+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 20:21  توسط چای سفید  | 
چربیسوزی در لاغری و کاهش وزن به فرآیندی گفته میشود که بواسطه تنظیم تغذیه و تحرک بدن کسری انرزی خود را از چربی های اندوخته و زائد خود تامین نموده و بمرور از وزن چربی های اضافی کم میشود . اگر به اینگونه عمل شود نیازمند تغییر در الگوی زندگی و سبک زندگی هستیم . دراین بین برخی اصول باید رعایت شود که کاهش حداکثری مصرف چربی یکی از این موارد است . برای ایجاد چربیسوزی حدالمقدور باید از قند های پیچیده که بمرور انرژی را آزاد میکنند بهره گرفته میشود . نباید در حالت رژیم و چرب÷یسوزی÷ احساس گرسنگی کرد و نباید احساس سیری کامل را با تناول غذای بیش از اندازه موجب گردید . باید فعالیت های هوازی بسته به کشش و آمادگی جسمانی و قلبی و عروقی در ساعات اول روز که عضلات انرژی گلیکوژن خود را به پایان رسانده اند به انجام رسد چراکه متابولیسم آماده است تا سریعا از پربی ها بعنوان منبع انرژی استفاده کند و وزن کم شود . برای کمک به این منظور چای لاغری سین لس می تواند سرعت بیشتری را ایجاد و چربی ها را با شتاب بیشتری آب نمود . ادامه مطلب

+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 19:55  توسط چای سفید  | 
شکم بزرگ و برآمده فرد را بدریخت و شلخته و دوست نداشتنی میکند . همه دوست داریم شکمی صاف و فیت داشته باشیم ، شکمی کشیده و کمری باریک  چطور با عادات غذایی و رژیمها شکم خود را کوچک کنیم ؟ هنگامی که لباسهایی مانند تاپهای چسبان میپوشید از اینکه شکم دارید ، و در لباس شکمتان جلوهی بدی را به شما میدهد ناراحت میشوید ویا هنگامی که شلوار خود را میپوشید از اینکه دکمه شلوارتان بسته نمی شود ویا شکمتان بر روی شلوار آویزان میشود احساس خوبی ندارید و از خودتان بدتان میآید و اعتماد به نفستان را از دست میدهید . درست در وسط بدن ناحیه ای به نام شکم وجود دارد که همیشه اولین ناحیه ای است که در لباس پوشیدن به چشم میآید .و همیشه با این ناحیه برای اینکه تا این حد متورم است رفتار بدی دارد.در ناحیهی شکم چربیها زود ذخیره میشوند به خاطر ذخیره این بافت چربی است که شکم تان متورم میشود و از بین بردن این چربیها کار ساده ای نیست زیرا به سختی از بین میروند و در بعضی افراد فقط این ناحیه شل میشود و حالت بدی به خود میگیرد و حال ما توصیههای را به شما میدهیم تا بدون اینکه از گن استفاده کنید شکم خود را کوچک کنید حتی برای همیشه زیرا استفاده از گن فقط برای مدت کوتاهی جوابگو خواهد بود. زیرا بسیاری از افراد هنگامی که لباسهای چسبان میبپوشند بلافاصله به سوی گن میروند تا شکمشان کوچک تر شود........ .ادامه مطلب

 توصیه های ما  به شما :

  اکثر افرادی که دارای شکم هستند دارای مشکلات گوارشی هستند . تخمیر نادرست غذای خورده شده ، نوشیدنیهای گاز دار ، بلعیدن هوا به معده به همراه غذا ، همه باعث چاقی میشوند و البته استرس ، و فعالیتهای روزانه نیز در برجسته شدن شکم موثر هستند .

1. زمانی را به خوردن غذای با آرامش اختصاص دهید : هنگامی که سر کار هستید ، ایستاده و خیلی سریعیک ساندویچ را میخورید . این غذا خوردن نه حتی گرسنگی تان را برطرف نمی کند بلکه آثار منفی بسیاری بر روی معده شما میگذاردیکی از این اثرات ، ذخیره شدن چربی در ناحیهی شکم است. پشتیک میز بنشینید و غذای خود را در آرامش بخورید ، و هر وعدهی غذایی باید 30 دقیقه به طول انجامیابد ، و هر لقمهی غذای خود را چندین بار بجوید و تا کاملا نجویده اید ، لقمه ای دیگر را در دهان قرار ندهید ........ .ادامه مطلب

2. میزان کالری غذایی را که مصرف میکنید را حتما بسنجید و بدانید روزانه بدنتان چقدر کالری دریافت میکند . و اگر این کالری دریافتی بیشتر از فعالیت روزانه باشد باعث چاق شدن شما میشود پس این نکته را به خاطر داشته باشید ........ .ادامه مطلب

3. در طی روز از سبزیجات زیاد استفاده کنید زیرا سبزیجات باعث بهبود مزاج شما نیز میشود و به نوعی جلوی خوردن زیاد غذا را میگیرد.

4. گوشت نیز مصرف کنید : گوشتهایی مانند گوشت گاو ، ماهی ، مرغ باعث میشوند که انرژی و پروتئین بدنتان به بدنتان جذب شود ولی این جذب و ذخیره سازی در ناحیهی شکم شما صورت نمی گیرد.

5. غذاهای آپ پز را به غذاهای سرخ کردنی ترجیح دهید و بیشتر از این نوع غذاها مصرف کنید زیرا هم هضم این غذاها راحت تر است و هم جذب شان با چربی انجام نمی شود .

6. نمک زیادی را به غذایی خود اضافه نکنید ، زیرا نمک زدن زیادی به غذا باعث حبس شدن آب در بدن بخصوص در ناحیهی شکم میشود و بعد از گذشت مدتی شکم برجسته میشود.

7. مراقب دستگاه گوارش خود باشید تا به آسانی دچار آسیب نشود زیرا اگر دچار آسیب شود کل سیستم غذایی تان به هم خواهد ریخت. اگر مشکل خاصی دارید قبل از اینکه جدی تر شود به دکتر مراجعه کنید تا معالجه شوید و اگر هم مشکلیبوست دارید هر شب قبل از اینکه بخوابید چند آلوی را در آب خیس کرده و صبح ناشتا از این آلو بخورید تا مشکلیبوستتان به مرور حل شود زیرایبوستیکی از دلایل بزرگ شدن شکم میباشد.

8. نفس عمیق بکشید تا ریههاتان کلملا از هوا پر شود و برای این کار شکم خود را به داخل برده و بازدم شکم خود را رها سازید زیرا این ورزش باعث میشود تا عضلههای شکم تان حرکت کرده و چربیهای آن شروع به از بین رفتن کنند . به دنبال راه حلی برای از بین بردن چربیهای شکم تان باشید اما چه راه حلی؟؟....... .ادامه مطلب

 چند پیشنهاد:

 تحرک داشته باشید تا چربیهای که دور بدنتان و بخصوص شکم تان را گرفته از بین بروند:
 و این تحرک باید سه بار در هفته و هر دفعه به مدت سی دقیقه به طول بیانجامد . تحرکاتی مانند پیاده روی ، شنا ، دوچرخه سواری و .. ولی ساده ترین ورزش و راحت ترین آنها پیاده روی است و هر شخصی میتواند در روز به مدت سی دقیقه پیاده روی کند .
خوردن شیرینی جات را کاهش دهید :
 شیرینی مانند شکلات ،کیک سریعا جذب میشوند پس به این نکتهی دقت داشته باشید بخصوص شبها و زمانی که به ساعت خوابیدن نزدیک هستید از خوردن شیرینی بپرهیزید زیرا فعالیتی ندارید و فقط این مواد جذب بدن میشوند. و به جای این مواد از غلات استفاده کنید که سرشار از ویتامین و پرتئین هستند........ .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 19:54  توسط چای سفید  | 
شاید شما هم چند روش لاغری را امتحان کردید و نتیجه ای نگرفته اید . دنبال دلیل لاغر نشدن هستید ؟؟........ .ادامه مطلبمشکل بسیاری از افراد چاق آن است که به رژیم لاغری پاسخ مناسب نمی دهند و یا برنامه غذایی کاهش وزن در ابتدا برای آنان موثر است ولی پس از مدتی به آن مقاوم می شوند و دیگر وزنشان کاهش پیدا نمی کند و این موجب دلسردی، یاس، عدم پیروی آن ها از رژیم لاغری و نهایتا ناراحتی های عصبی و افسردگی در این دسته از افراد می شود......... .ادامه مطلب
عوامل موثر در بروز چاقی........ .ادامه مطلب
........ .ادامه مطلب
1- عوامل تغذیه ای

شامل پیروی از رژیم های لاغری غلط و عادات و انتخاب های غذایی نامناسب.

2- عوامل درونی

شامل اختلالات هورمونی، اختلال در انتقال دهنده های عصبی، شرایط روحی نامناسب و استرس.

علاوه بر موارد فوق، یک سری عوامل دیگر هم در بروز چاقی و میزان اثرگذاری رژیم لاغری در فرد موثر است از جمله:........ .ادامه مطلب

جنسیت، نوع چاقی، چگونگی پیروی از رژیم لاغری، وضعیت تحرک فرد، تصویر ذهنی شخص از رژیم لاغری، انگیزه فرد در پیروی از رژیم لاغری.
جنسیت

یکی از عوامل موثر در ابتلاء به چاقی جنسیت است. در زنان، چاقی شیوع بیشتری نسبت به مردان دارد، زیرا درصد چربی در بدن زنان بیش از مردان است(مردان عضله بیشتری در بدن خود دارند) و مدت زمان بیشتری جهت کاهش وزن زنان و رسیدن آنان به وزن طبیعی لازم است و این امر می تواند دلیلی برای یأس آنها در اصلاح وزن اضافی و رسیدن به وزن طبیعی باشد. در حالی که چنانچه خانم هایی با وزن بالا تحت نظر رژیم شناس از برنامه غذایی کاهش وزن صحیح پیروی نمایند و در این کار مداومت داشته باشند حتما می توانند در کاهش وزن موفق باشند و ضمنا از سلامت بیشتری نیز برخوردار شوند......... .ادامه مطلب
نوع چاقی
........ .ادامه مطلب
نوع چاقی نیز در موفقیت یا عدم موفقیت در پیروی از رژیم لاغری نقش دارد. چاقی را می توانیم به دو نوع تقسیم کنیم......... .ادامه مطلب

1- چاقی نوع مردانه یا سیبی شکل: در این نوع چاقی معمولا تجمع چربی بیشتر در ناحیه شکم و اطراف کمر است. چون این نوع چاقی بیشتر در مردان چاق مشاهده می شود آن را چاقی نوع مردانه می نامند.

2- چاقی نوع زنانه یا گلابی شکل: در این نوع چاقی، تجمع چربی در باسن، کفل و ران ها است و چون این نوع چاقی بیشتر در زنان چاق رخ می دهد به آن چاقی نوع زنانه می گویند. البته گاهی اوقات چاقی نوع مردانه در زنان و چاقی نوع زنانه در مردان نیز مشاهده می شود.

چاقی نوع مردانه از نظر سلامت خطرناک تر از نوع زنانه است و احتمال خطر عوارض قلبی – عروقی، دیابت و.. در این نوع چاقی بیشتر است ولی کاهش وزن در این نوع چاقی آسان تر انجام می شود. معمولا افراد مبتلا به چاقی نوع زنانه دیرتر و سخت تر وزن کم می کنند و به همین علت ممکن است در پیروی از رژیم لاغری دلسرد و مایوس شوند و این تصور برایشان پیش آید که رژیم کاهش وزن در آنان موثر نیست. این تصور صحیح نیست فقط این افراد دیرتر وزن اضافی خود را از دست می دهند، بنابراین باید در کاهش وزن و تثبیت آن در محدوده طبیعی، صبورتر و کوشاتر باشند......... .ادامه مطلب
تحرک

در افراد چاق بین انرژی دریافتی و انرژی مصرفی در بدن، تعادل وجود ندارد. به این ترتیب که مقدار انرژی دریافتی از غذا بیش از میزان کالری است که در اثر سوخت مواد انرژی زا در بدن تولید می شود، بنابراین قسمتی از مواد انرژی زا تبدیل به چربی شده و در بدن ذخیره می گردد و موجب افزایش وزن و چاقی می شود......... .ادامه مطلب

اساس رژیم لاغری بر پایه کاهش انرژی دریافتی فرد و افزایش سوخت مواد انرژی زا در بدن شخص ........ .ادامه مطلباست......... .ادامه مطلب

انواع رژیم های لاغری باعث کاهش انرژی دریافتی فرد می شود ولی در مورد افزایش سوخت مواد انرژی زا صرفا با ورزش، پیاده روی و به طور کلی فعالیت های فیزیکی، این عمل امکان پذیر است......... .ادامه مطلب
دوچرخه سواری

گاه دیده می شود که برخی افراد غیرمتخصص برای افزایش سوخت مواد انرژی زا در بدن افراد چاق، از هورمون استفاده می نمایند، مثلا هورمون های تیروئیدی را که در متابولیسم مواد مغذی موثرند تجویز می کنند. این کار به هیچ وجه صحیح نیست و به سلامت شخص لطمات جدی وارد می سازد. بهترین روش جهت افزایش سوخت مواد انرژی زا در بدن ورزش هایی مانند: پیاده روی، کوهنوردی و.. است که نه تنها موجب کاهش وزن می شود بلکه به سلامت و روحیه سازی و برخورداری از شادابی و نشاط فرد نیز کمک های موثری می کند و چنانچه ورزش و فعالیت جسمی با رژیم غذایی همراه باشد نتیجه خیلی موثرتر و مفیدتری در کاهش وزن به همراه خواهد داشت. افرادی که همراه رژیم لاغری، فعالیت های فیزیکی و ورزش مداوم دارند خیلی بهتر و سریع تر و سالم تر به رژیم کاهش وزن پاسخ می دهند و آسان تر به وزن طبیعی دست می یابند.
چگونگی پیروی از رژیم های لاغری

افرادی که در طول عمر خود به طور مکرر از رژیم های لاغری پیروی می کنند، به این ترتیب که بعد از مدتی استفاده از رژیم لاغری، آن را رها کرده و پرخوری می کنند و سپس مجددا به رژیم لاغری روی آورده و بعد از مدت زمانی دوباره رژیم را رها می کنند و این امر به کرات تکرار می شود دیگر به رژیم های لاغری پاسخ مثبت نمی دهند، زیرا پس از هر بار رژیم گرفتن به خصوص چنانچه این رژیم ها، نامناسب و بسیار کم کالری باشند، بدنشان به کالری پایین عادت می کند و بعد از رها کردن برنامه لاغری، افزایش وزن پیدا می کنند و هر چه این امر بیشتر تکرار شود افزایش وزن و چاقی شدیدتر خواهد بود. بنابراین افراد مستعد برای چاقی و اضافه وزن هرگز نبایستی رژیم لاغری را ناگهانی و سر خود رها کنند، البته رژیم لاغری لازم است حتما تحت نظر متخصص تغذیه و رژیم شناس تنظیم شود. چنین رژیمی چون طبق اصول صحیح تغذیه ای برنامه ریزی شود می تواند تمام نیازمندی های تغذیه ای فرد را تامین کرده و در او احساس سیری و رضایت از غذا خوردن ایجاد نماید.

توجه داشته باشیم که مفهوم رژیم لاغری صحیح، کم خوری و احساس گرسنگی دائم نیست بلکه اساس آن بر مبنای صحیح و متعادل خوردن استوار است......... .ادامه مطلب
تصویر ذهنی شخص از رژیم لاغری........ .ادامه مطلب

یکی از مسائل مهمی که در موفقیت یا عدم موفقیت در کاهش وزن موثر است تصویر ذهنی شخص از رژیم لاغری است. در اکثر موارد افراد چاق و با وزن خیلی بالا تصور می کنند که با پیروی از رژیم لاغری باید به سرعت و به مقدار خیلی زیاد وزن اضافی را از دست بدهند. این باور به هیچ وجه صحیح نیست. کاهش شدید وزن مضرات بسیار زیادی برای فرد در بردارد.
افرادی که به سرعت و به مقدار زیاد وزن کم می کنند پس از مدتی، به همان سرعت وزن از دست رفته را دوباره کسب می کنند، هر چه کاهش وزن سریع تر باشد بازگشت به وزن قبلی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و این امر موجب دلسردی و یاس فرد از رژیم لاغری می شود.

کاهش سریع وزن چون به دلیل پیروی از رژیم بسیار سخت و کم کالری حاصل می شود، لذا به هیچ وجه قادر به تأمین نیازهای تغذیه ای شخص نبوده و بعد از مدتی کوتاه شخص را در معرض سوء تغذیه و عوارض بی شمار ناشی از آن قرار می دهد.
........ .ادامه مطلب
یکی از بارزترین عوارض کاهش سریع وزن، خستگی شدید، کاهش توانایی به هنگام انجام فعالیت های جسمی، سستی، بی حالی و بی میلی به کار به علت کمبود شدید انرژی دریافتی است که برای انجام فعالیت های روزانه و نیز اعمال حیاتی داخلی بدن ضروری می باشد و این حالت کمبود انرژی، کارایی فرد را کاهش داده و توان انجام فعالیت های روزمره را از او سلب خواهد کرد.

رژیم های حاوی انرژی بسیار پایین که منجر به کاهش سریع وزن می شود موجب کاهش قدرت ایمنی بدن و آمادگی ابتلای شخص به انواع عفونت ها و بیماری ها می شود. افرادی که به سرعت و به مقدار زیادی وزن کم می کنند آسیب پذیری خیلی بیشتری در برابر بیماری ها دارند و علاوه بر انکه به آسانی بیمار و بستری می شوند، دوران بیماری آنان نیز طولانی بوده و خیلی دیر بهبود می یابند به این ترتیب اوقات زیادی از عمر خود را به اجبار در بستر بیماری می گذرانند.
........ .ادامه مطلب
کاهش قدرت ایمنی در این افراد به علت عدم تامین نیازهای تغذیه ای در آنان است زیرا رژیم لاغری با کالری خیلی پایین نمی تواند حاوی مواد مغذی ضروری برای بدن آنان به میزان کافی باشد و به این ترتیب شخص را در معرض سوء تغذیه ناشی از کمبودهای غذایی قرار می دهد.
رژیم کم کالری

عوارض و اختلالات بی شماری در اثر پیروی از رژیم های غذایی خیلی محدود از کالری و کاهش سریع وزن در شخص بروز می نماید از قبیل: کم خونی ، اختلالات چشمی ، شب کوری ، تورم و عفونت پذیری لثه ها، اختلالات دندان ها و پوسیدگی دندان ، خشکی، خشونت و اختلالات پوستی، ریزش موها و خشکی و بد حالت شدن موها، شکنندگی ناخن ها، اختلالات استخوانی و بروز نرمی استخوان در بزرگسالان، اختلال در رشد و به تاخیر افتادن بلوغ جنسی در نوجوانان، اختلال در سیستم عصبی و بروز ناراحتی های عصبی، کاهش قدرت یادگیری و ضعف حافظه و بسیاری عوارض و اختلالات دیگر که به علت عدم دریافت کافی مواد مغذی به سبب پیروی از رژیم های خیلی محدود از کالری، در شخص بروز می کند......... .ادامه مطلب

از لطمه های دیگری که کاهش سریع وزن ایجاد می کند، کاهش قدرت ارتجاعی و شل و چروک شدن پوست است، همچنین عضلات استحکام و قدرت ارتجاعی خود را از دست می دهند که این امر موجب شل شدن و افتادگی عضلات می شود. این اختلال نهایتا منجر به پیری زودرس می شود و این امر به خصوص در خانم هایی که از رژیم لاغری غلط استفاده کرده و به سرعت کاهش وزن پیدا می کنند به وضوح مشاهده می شود.

با توجه به مراتب فوق توصیه می شود که افراد دارای اضافه وزن و چاقی به هیچ وجه اصراری جهت کاهش سریع وزن نداشته باشند زیرا مبتلا به عواقب و پیامدهای ناگوار آن که جبرانش بسیار مشکل است خواهند شد. افراد چاق نباید خود را با اشخاص لاغر یا دارای وزن طبیعی مقایسه کنند زیرا موجب دلسردی آنان نسبت به پیروی از رژیم لاغری خواهد شد. این افراد باید به روند کاهش وزن خود توجه کنند و به تدریج و به طور منظم و مناسب، وزن اضافی خود را از دست بدهند. کاهش وزن به میزان 4-2 کیلوگرم در ماه مناسب است مگر در موارد اضطراری و برای افراد خیلی چاق که حداکثر 6 کیلوگرم در ماه توصیه می شود.
انگیزه فرد در پیروی از رژیم لاغری

مسئله ای که در موفقیت یا عدم موفقیت در کاهش وزن موثر است هدف شخص در پیروی از رژیم لاغریست. بسیاری از افراد چاق دارای انگیزه قوی و صحیح برای کاهش وزن نیستند و اهداف کوتاه مدت و مقطعی و غیر منطقی برای این امر دارند. مثلا اصرار دارند که در مدت زمانی کوتاه، وزن اضافی خود را کاهش دهند تا برای شرکت در فلان میهمانی یا عروسی یا مراسم خاص، وزن مناسبی داشته باشند و البته پس از دستیابی به این هدف، رژیم لاغری را رها می کنند.

بعضی افراد چاق به خاطر چشم و هم چشمی و رقابت با دیگران، دست به پیروی از رژیم لاغری بسیار دشوار و نامناسب می زنند و اصرار دارند که در مدت زمانی کوتاه و با سرعتی زیاد وزن اضافی خود را کاهش دهند. چون ادامه چنین رژیم دشواری به علت ناکافی و نامناسب بودن امکان پذیر نیست بعد از مدتی نه چندان طولانی رژیم را رها کرده و به پرخوری پناه می برند.

برخی دیگر از افراد با وزن بالا، دچار وسواس در مورد وزن خود و نفرت از اندام خود شده و وزنشان حساسیت بیش از حد نشان می دهند. این مسئله موجب می شود که به سلامت خود توجه نکنند و از برنامه غذایی بسیار محدود از کالری و دشوار پیروی کنند که آنان را دچار اختلالات ناگوار و مشکل خواهد کرد و هرگز قادر به ادامه چنین رژیم نخواهند بود.

چنانچه انگیزه فرد از رژیم لاغری، برخورداری از سلامت بیشتر، مقاومت در برابر بیماری ها، کسب شادابی، نشاط، توان و نیروی بیشتر باشد مسلما در کاهش وزن و رسیدن به وزن نرمال و حفظ سلامت، کاملا موفق خواهند بود.
........ .ادامه مطلب
برلیانت بزرگمهر محقق و مشاور تغذیه و رژیم درمانی

منبع: مجله دنیای تغذیه شماره 72

+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 17:34  توسط چای سفید  | 
برنامه کامل و دقیق برا لاغری و کاهش وزن را باید بر اساس اصولی طراحی نمود که در ذیل به برخی از آنها اشاره میشود و محصول چای لاغری در ادامه مطلب را مشاهده فرمایید که از اصول مذکور تبعیت میکند . ..... .ادامه مطلب

به دو شکل زیر می توانید از چاقی جلوگیری کنید:


1- تغذیه درمانی همراه با ورزش

2- دارو درمانی
تغذیه درمانی همراه با ورزش

شما می توانید با تغییر روش زندگی، تغذیه صحیح و ورزش به وزن مناسب برسید. علاوه بر آن، زندگی راحت و سلامت را برای خود فراهم می کنید.

1- آب زیادی بنوشید. در هنگام گرسنگی، آب بنوشید. آب، مواد زائد را از بدن دفع می کند و علاوه بر آن جلوی خوردن زیاد غذا را می گیرد. لازم به ذکر است که، نوشیدنی های کافئین دار ، همانند آب عمل نمی کنند.

2- لقمه را آرام بجوید و اجازه دهید تا معده پُر شود. 15 دقیقه وقت لازم است تا معده به فرد بگوید که پر شده است.

3- میوه ها و سبزیجات را فراموش نکنید.

4- کربوهیدرات ساده را کنار زده و به جای آن کربوهیدرات پیچیده مصرف کنید. کربوهیدرات ساده مانند: قند، شکر، آبنبات، نان سفید و بدون سبوس. کربوهیدرات پیچیده از قبیل: نان سبوس دار ، آجیل، غلات.

5- پروتئین، برای رشد عضلات و سوخت و ساز بدن لازم است.

6- مصرف چربی را کم کنید، ولی آن را از رژیم غذایی خود حذف نکنید، زیرا چربی برای سلامت پوست و مو، غشای اعضای بدن و ... لازم است.

7- احساسات خود را در هنگام غذاخوردن کنترل کنید.

8- پُرخوری نکنید.

9- بیشتر افراد هنگام تماشای تلویزیون زیاد غذا می خورند، لذا در هنگام غذاخوردن جلوی تلویزیون ننشینید.

10- می توانید به جای استفاده از ماشین، پیاده به سر کار خود بروید.

11- سریع تر از همیشه راه بروید.

12- می توانید از پله به جای آسانسور استفاده کنید.

13- همیشه زودتر از ماشین پیاده شوید و باقی مسیر را پیاده بروید.

14- مدت زمان پیاده روی را زیاد کنید.

15- هنگامی که منزل را جارو می کنید، سریع تر از همیشه این عمل را انجام دهید.
ورزش هایی که می توان برای مقابله با چاقی انجام داد:

- ورزش کردن با فیلم های ورزشی

- انجام کارهای خانه

- باغبانی

- دوچرخه سواری

- شنا

- بدمینتون

- ایروبیک

- وزنه برداری

به طور کلی اگر 500 کالری از کالری دریافتی روزانه خود را کم کنید، در هفته معادل 454 گرم وزن کم خواهید کرد،  یا اینکه می توانید 250 کالری از غذا را کم کنید و 250 کالری را از طریق ورزش از دست بدهید.
رژیم غذایی و چاقی
عادات غذایی صحیح، باعث:

کاهش سرطان پروستات ، روده بزرگ و سینه

کاهش خطر افزایش فشار خون ، دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی

آسودگی خیال و آرامش در هنگام خوابیدن

بهبود بیماری های روانی و افزایش اعتماد به نفس
داروهای ضد چاقی

داروهای ضد چاقی دو دسته اند: داروهایی که جلوی جذب چربی ها را می گیرند و داروهایی که موجب کاهش اشتها می گردند. این داروها بر مغز اثر می گذارند و از این نظر شبیه ماری جوآنا عمل می کنند و باعث تداخل در رشد سلول های عصبی می گردند.

در تحقیقی که بر روی داروهای درمان کننده چاقی در دانشگاه پزشکی در امریکا انجام شد، به این نتیجه مهم رسیدند که این داروها می توانند باعث بروز سرماخوردگی، هپاتیت و حتی ایدز نیز شوند.

علاوه بر آن برخی از داروهای ضد چاقی نیز باعث افسردگی شدید، نگرانی، زودرنجی، عصبی شدن ، بی خوابی ، خشکی دهان ، تنبلی روده و خودکشی می شوند.

بهتر نیست به جای آنکه هزینه های گزاف داروهای ضد چاقی را بپردازیم و اثرات مخربی را بر بدن خود به جای بگذاریم، رژیم غذایی صحیح و فعالیت بدنی داشته باشیم تا هم به وزن ایده آل برسیم و هم سلامتی خود را تضمین کنیم ؟
مریم سجادپور- کارشناس تغذیه
*مطالب مرتبط:..... .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 17:12  توسط چای سفید  | 
اثر پیاده روی بر کنترل وزن بسیار بالا است . برای داشتن پیاده روی اصولی برای لاغری و سوزاندن چربی های اضافی باید زمان پیاده روی ، مدت زمان پیاده روی ، سرعت و شدت پیاده روی و ... را در نظر داشته باشید ...... .ادامه مطلب
پیاده روی روتین و روزانه بسیاری از کسانی که می خواهند لاغر شوند، اغلب به ورزش هایی می پردازند که گمان می کنند کالری بیشتری می سوزانند و تعجب می کنند که چرا بعد از چند هفته هیچ نتیجه ای نگرفته اند.از بین بردن چربی زائد بدن نیاز به گذشت زمان دارد. درست است که مصرف کالری مهم می باشد، اما برای کاهش وزن، به ویژه در اولین مراحل آن، فقط سوزاندن کالری اهمیت ندارد...... .ادامه مطلب

برای کاهش چربی بدن، حتما باید ورزشی را شروع کرد که مستقیما چربی را بسوزاند؛ ورزشی که به آرامی و تدریجا سطح تندرستی را افزایش دهد، طوری که بعدا بتوان برای تسریع در کاهش وزن، تمرین های کالری سوز بیشتری را در برنامه اجرا کرد.  پیاده روی احتمالا بهترین ورزش برای کاهش دائمی وزن است...... .ادامه مطلب

حتی اگر پیاده روی، باعث سوختن کالری بیشتر نشود، کافی است نگاهی به فواید مثبت آن بیندازیم:

سوزاندن درصد بالاتری از چربی بدن..... .ادامه مطلب

افزایش سلامتی و سرحال بودن..... .ادامه مطلب

ازدیاد سطوح انرژی..... .ادامه مطلب

کاهش بیماری ها..... .ادامه مطلب

ضمنا یادتان باشد که:

شرکت در پیاده روی آسان است...... .ادامه مطلب
..... .
پیاده روی با دوستان مفرح است...... .ادامه مطلب

پیاد روی ابزار و تجهیزاتی لازم ندارد.

کاهش وزن با یک برنامه پیاده روی می تواند آغاز معقولی باشد

خیلی از آدم های چاق یا کم تحرک، سطح تندرستی پایینی دارند. این امرغالبا به خاطر ورزش نکردن است که به مرور زمان سبب می شود عضلات و سیستم انرژی، کارآیی خود را از دست بدهند. به همین دلیل وقتی یک برنامه ورزشی برای کاهش وزن شروع می شود، انجام آن خیلی دشوار به نظر می آید.

«دویدن» و «پیاده روی سریع» برای سوزاندن کالری، ورزش های فوق العاده ای محسوب می شوند با این همه، برای کسانی که آمادگی جسمانی خوبی ندارند، این ورزش ها غالبا انرژی بَر هستند. ورزش های خیلی شدید باعث می شوند بدن کربوهیدرات بیشتری بسوزاند.

برای سوزاندن چربی لازم است بدن در سطوح پایین تری تلاش کند و بسیاری از ورزش ها اجازه این کار را نمی دهند. «پیاده روی سریع»  را در نظر بگیرید: برای سوزاندن کالری و حفظ آهنگ تمرینات با یک مربی همراه، خیلی از مبتدی ها ممکن است سعی کنند محدودیت های موجود را کنار بزنند تا احساس کنند که تمرین درست و حسابی انجام داده اند. لذا اگر تعداد ضربان نبض خیلی بالا باشد، سوزاندن درصد بالایی از چربی غیر ممکن است.  پس بیایید درباره سوزاندن چربی چیزهای بیشتری یاد بگیریم.

همچنین پیاده روی ما را قادر می سازد با سرعتی ثابت و مداوم تمرین کنیم، این هم  نیاز دیگری است که به ما اجازه می دهد به طور مؤثری چربی بسوزانیم. بسیاری از فعالیت های دیگر نظیر تنیس، فوتبال، هاکی یا بیس بال اغلب نیازمند انفجار عظیم انرژی برای مدت کوتاهی در بین فواصل منظم، آن هم با  گامی ساده هستند. این نوع ورزش کردن، به بدن اجازه می دهد که به اصطلاح دنده عوض کند و کربوهیدرات را به عنوان  سوخت استفاده کند.
برای سوزاندن انرژی لازم است بدن ما به طور دائم در تمام  مدت ورزش، در وضعیت سوزاندن چربی باشد؛ پیاده روی فعالیتی مداوم و تدریجی است، بنابراین حتی اگر شخص فاقد آمادگی جسمانی هم باشد به طور مؤثری به وضعیت سوزاندن چربی دست می یابد.

نکته بسیار مهم در مورد پیاده روی برای کاهش وزن این است که می تواند یک تفریح هم باشد. مثلاً دوستان هم می توانند به پیاده روی ملحق شوند به این ترتیب  شما می توانید با آنها صحبت کنید و از جدیدترین اخبار مطلع شوید. می شود موقع خرید رفتن پیاده روی کرد، یک ساعت می توانید دور مغازه ها و مراکز خرید بچرخید و با این کار چربی های ذخیره شده را بسوزانید. در این مورد شاید ایده خوبی باشد که برای ادامه روال سوزاندن چربی، حرکت های مداومی انجام شود، اما تماشای ویترین مغازه ها هم می تواند خوب باشد!

پیاده روی می تواند بهترین راه برای شروع هر برنامه جدید کاهش وزن باشد، البته تا جایی که پزشکتان آن را تائید کند!

برای نگه داشتن بدن در بالاترین حد سوزاندن چربی، پیاده روی مؤثر با کنترل تعداد ضربان قلب، بیشترین تأثیر را دارد.

*هشدار:

- همیشه قبل از شروع هر ورزش جدیدی، تأیید پزشک معتبری را بگیرید. تمام ورزش ها باید تحت نظارت یک مربی صاحب صلاحیت انجام شود.

- چنانچه تعداد سلول های چربی شما زیاد است، باید ورزش کنید و با استفاده از اصول صحیح علمی، برای کاهش چربی سلول ها، رژیم بگیرید. هر روش دیگری منجر به کاهش آب بدن و احتمالاً- پس از قطع رژیم- بازگشت به وضع سابق می شود.

ترجمه : مریم پاک رو

تهیه و تنظیم : نیره ولدخانی- کارشناس تغذیه تبیان

+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 17:2  توسط چای سفید  | 
شاید شما هم در طول مسیر روش های مختلف لاغری برنامه را رها کرده و ادامه نداده اید ؟؟؟. بسیارى هم پس از كاهش وزن و با گذشت مدت زمانى كوتاه، دوباره شروع به پرخورى كرده و به وزن قبلى و یا حتى به بیشتر از آن مى رسند. این مسأله باعث سرخوردگى شده و معمولاً تمایل به ادامه رعایت رژیم غذایى یا شروع مجدد آن از بین مى رود. در مطلب زیر به بررسى علل شكست در رژیم هاى غذایى مختلف پرداخته مى شود...... .ادامه مطلب

انگیزه را در خود ایجاد و تقویت کنید :
میزان دقیق کاهش وزن دقیق را بنویسید و همواره آن را برای خود یادآوری کنید . چاقى منشأ بسیارى از بیمارى هاست. امروزه در هر مجله و كتاب و یا سایت اینترنتى كه مطالعه مى كنید به طور حتم در خصوص مضرات چاقى مطالب بسیارى را مشاهده مى كنید. اگر ما مى خواهیم از رژیم غذایى مناسب براى كاهش وزن استفاده كنیم ، بایستى بدانیم كه از منشأ بسیارى از بیمارى ها پیشگیرى مى كنیم.در نظر گرفتن این موارد انگیزه كافى براى رعایت رژیم غذایى جهت رسیدن به یك وزن مناسب همراه با تناسب اندام را مى تواند در شخص ایجاد كند...... .ادامه مطلب


در کم کردن وزن وقت را تلف نکنید ولی عجله هم نکنید :

لاغری سریع اولین خواسته متقاضیان برنامه چربیسوزی و کاهش وزن است . تبلیغات وسیعى هم در این زمینه صورت گرفته و این باعث شده تا بیماران از مسیر اصلى خود منحرف شوند. اما باید گفت صرفاً «نخوردن» باعث تحقق آمال و آرزوها نخواهد بود، بلكه فرد باید خود را تغییر دهد یعنى عادات غلط غذایى  و فعالیت هاى تغذیه اى خود را عوض كند و این ترك عادت مستلزم گذر زمان مناسبى است. مطمئن باشید اگر در رفتارهاى تغذیه اى خود تغییری ندهید، نمى توانید وزن خود را كم كنید...... .ادامه مطلب

 تعجیل در كم كردن وزن عوارض بسیارى از جمله سرگیجه، سردرد، عصبانیت و موارد دیگر را به دنبال خواهد داشت.

معده یك بافت عضلانى است و مثل همه عضلات دیگر بدن در صورت كار زیاد بزرگتر مى شود. باید سعى كنید با رعایت رژیم غذایى مناسب و تغییر در رفتارهاى غلط تغذیه اى براى یك دوره زمانى كاملاً مشخص كار كمترى از معده خود بكشید و حجم معده خود را كوچك نمایید. نقطه آرمانى شما جایى است كه روزى برسد نه اینكه غذایى را «نخواهید» بخورید، بلكه اصلاً «نتوانید» آن را مصرف كنید. بنابراین تعجیل در كم كردن وزن نه تنها راه موفقى نخواهد بود، بلكه عوارض بسیارى از جمله سرگیجه، سردرد، عصبانیت  و موارد دیگر را به دنبال خواهد داشت...... .ادامه مطلب


رعایت رژیم هاى لاغری غیر استاندارد

امروزه كتب مختلفى در زمینه رژیم های لاغری نوشته شده است . در این كتاب ها روش هاى آب درمانى، رژیم هاى گیاهخوارى،  رژیم هاى میوه خوارى، رژیم بستنى و هزاران مورد دیگر توصیه شده است. علم تغذیه رژیم هاى تك خوارى را نفى مى كند و پیشنهادش این است كه رژیم غذایى مفید و مؤثر رژیمى است كه از هر پنج گروه مواد غذایى  تشكیل شده باشد، یعنى در تركیبات آن پروتئین، كربوهیدرات (قند و شیرینى)، چربى، ویتامین ها و املاح به طور مشخص و دقیق لحاظ شده باشد. گروه هاى غذایى مختلف حاوى مواد مورد نیاز براى بدن است كه مكمل هم هستند. همه چیز در یك نوع ماده غذایى وجود ندارد، بنابراین عدم رعایت رژیم صحیح غذایى سبب كمبودهاى جبران ناپذیرى مى شود كه ممكن است عوارض مهلكى را به دنبال داشته باشد. رژیم غذایى مفید و مؤثر رژیمى است كه از هر پنج گروه اصلی هرم غذایی تشكیل شده باشد، یعنى در تركیبات آن پروتئین، كربو هیدرات (قند و شیرینى)، چربى، ویتامین ها و املاح به طور مشخص و دقیق لحاظ شده باشد...... .ادامه مطلب

افرادى كه از رژیم هاى گیاه خوارى استفاده مى كنند باید بدانند كه آهن موجود در گیاهانى مثل اسفناج کمتر از آهن موجود در منابع حیوانی مثل گوشت جذب می شود. بنابراین كمبودهاى ناشى از رژیم هاى گیاه خوارى  مثل كمبود آهن عوارض خطرناكى چون كم خونى، ریزش مو  و موارد دیگرى را كه مربوط به آهن بدن است به دنبال خواهد داشت كه همین مسأله خود باعث ترس از رژیم به خاطر عوارض بد آن و بالاخره شكست در برنامه هاى مذكور مى گردد...... .ادامه مطلب


عدم پشتكار در رعایت رژیم لاغری

بسیارى از افراد چاق هستند كه براى كاهش وزن به متخصص تغذیه مراجعه و رژیم غذایى دریافت مى كنند. این گروه در ابتدا انتظار دارند كه رژیم ارائه شده معجزه اى ایجاد كرده و بتواند به راحتى وزن آنها را كم كند. ولى این افراد یك یا دو سال بعد و با وزن بیشتر از وزن اولیه مراجعه و اظهار مى كنند مى خواهند دوباره شروع كنند. آنها كسانى هستند كه یك یا چند سال، یك وعده غذایى را با خیال راحت نخورده اند چرا كه دائماً این احساس را داشته اند كه در رژیم هستند و یا اینكه غذاى كمترى خورده اند. ولى از تنقلات نتوانسته اند چشم بپوشانند. در صورتى كه با رعایت رژیم غذایى مناسب مى توانستند در عرض چند ماه به وزن ایده آل خود رسیده و بعد از آن با خیالى راحت تر غذا خورده و فقط در فكر ثابت نگه داشتن وزنشان باشند. توصیه مى شود سعى كنید تمام عمر خود را در رژیم گرفتن صرف نكرده و خود را دائماً عذاب ندهید. یك بار با جدیت و پشتكار فراوان شروع كرده، ادامه داده و به قول معروف تمامش كنید...... .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 16:59  توسط چای سفید  | 
غالبا برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری باید از روش های متناسب با جنسیت و نزاد و .. استفاده نمود . برای کنترل اشتها نیز وضع به همین منوال است . . با این وجود اگر به دور و بر خود نگاه كنیم مردانی را خواهیم یافت كه برای فرار از نخوردن غذا و سرزنش های خانواده، در بیرون از غذاهای فست فود استفاده كرده و با شكم سیر به خانه می‌ روند. حال جالب است بدانید كه در سایر نقاط دنیا این روند برعكس است.مشاهدات پزشكی نشان می‌ دهد هنگامی كه برای خانم ها رژیم لاغری توصیه می ‌شود، گرایش بیشتری به غذاهای ممنوعه پیدا می‌ كنند...... .ادامه مطلب
طبق این بررسی در غذا خوردن، زنان و مردان رفتاری متفاوت دارند و در عین حال زنان كمتر می‌ توانند اشتهای خود را كنترل كنند...... .ادامه مطلب
به گزارش یاهو هلث، نتیجه این تحقیق كه توسط یك تیم پزشكی به رهبری دكتر ژان ژك ونگ در دانشگاه نیویورك صورت گرفته است باعث تعجب فراوان این گروه شده است و آنها مصمم به پیدا كردن پاسخ این سؤال شده‌اند كه هنگامی كه ممنوعیت غذایی وجود دارد، چه ناحیه‌ای از مغز فعال می ‌شود كه زنان قادر به كنترل اشتهای خود نیستند؟..... .ادامه مطلب
آن ها امیدوارند كه با كشف این جواب بهتر بتوانند چگونگی ایجاد برخی از انواع چاقی و این كه چه عاملی باعث ایجاد احساس سیری می شود را درك كنند.
مشاهدات پزشكی نشان می‌ دهد هنگامی كه برای خانم ها رژیم لاغری توصیه می ‌شود، گرایش بیشتری به غذاهای ممنوعه پیدا می‌ كنند.
تحقیقات روی 23 نفر صورت گرفت كه 13 نفر از آنها زن و بقیه مرد بودند. در این تحقیق رفتارهای متفاوتی بین مردان و زنان دیده شد.
افرادی كه در این تحقیق انتخاب شده بودند، چاق نبودند، هرگز مشكل غذایی نداشته و از سلامت كامل برخوردار بودند و هرگز رژیم لاغری نداشته ‌اند. آن ها در مرحله اول غذاهایی را آماده كردند كه اصلا رژیمی نبودند مانند ساندویچ کالباس با پنیر، همبرگر، پیتزا، لازانیا، گوشت کباب شده، بستنی خامه‌ای و شیرینی شكلاتی...... .ادامه مطلب
مدت رژیم یك روز بود و حین این آزمایش محققان نواحی مختلف مغزی دو گروه را بررسی كردند و دریافتند كه كلیه نواحی مغزی مردان و زنان، از جمله قسمت‌هایی كه هیجانات و احساسات را كنترل می ‌كنند، با دیدن ظرف غذاهای مورد علاقه‌ شان فعال می‌شوند...... .ادامه مطلب
زنی در حال خوردن بیسکویت
در مرحله دوم این عمل تكرار شد و از افراد خواستند كه با وجود داشتن اشتها برای خوردن این غذاها، آنها را از رژیم غذایی خود حذف كنند. به این مرحله "منع آگاهانه" گفته می ‌شود. نتیجه از این قرار بود كه در مردان نقاط فعال مغز تقریبا به همان اندازه دفعه اول فعال شدند.ولی در زنان، با وجود این كه اظهار داشتند اشتهایی برای خوردن ندارند، تحریك نواحی مغزی بیشتر شد و این نشان داد، در زمانی كه لازم است افراد از رژیم خاصی برای حفظ سلامت خود، پیروی كنند، بر خلاف تصورات قبلی، زنان رغبت بیشتری به خوردن غذاهای ممنوعه، نشان می‌ دهند...... .ادامه مطلب
حال این سئوال مطرح شده که آیا این تفاوت بین زنان و مردان، می ‌تواند منبع هورمونی داشته باشد؟ این پرسشی است كه محققان در آینده به آن پاسخ خواهند داد...... .ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 16:41  توسط چای سفید  | 

در هر رژیم غذایی صحیح باید این گروههای غذایی وجود داشته باشد: شیر و لبنیات، حبوبات و غلات، میوه و سبزیجات، گوشت

رژیم غذایی باید:

  • ـ تأمین کنندهٔ انرژی مورد نیاز روزانه باشد...... .ادامه مطلب
  • ـ تأمین کنندهٔ ریزمغذیها باشد(موادی که به مقدار بسیار کم باید در غذا وجود داشته باشد)..... .ادامه مطلب
  • ـ بر اساس فرهنگ غذایی ایرانی باشد...... .ادامه مطلب
  • ـ تنوع لازم را داشته باشد...... .ادامه مطلب
  • ـ در یک رژیم غذایی اصولی کاهش وزن تدریجی است. بطوریکه حداکثر یک کیلوگرم در هفته مجاز به کاهش وزن می‌باشیم...... .ادامه مطلب

به همین دلیل باید حوصله داشته و با دقت برنامهٔ خود را اجرا کنید. ضمناً اگر قبل از رژیم عکسی از خود داشته باشید بهتر خواهد بود. توجه داشته باشید با کاهش وزن (درحقیقت رسیدن به وزن ایده‌آل) جوانتر هم به نظر خواهید رسید.(قابل توجه خانمها)

 

آیا می دانید چگونه وزن کم کنید

چاقی مسئله ای است که در سرتاسر جهان میلیونها انسان را رنج می دهد . همه ساله مقادیر زیادی پول صرف مبارزه با چاقی می شود و برای لاغر شدن تاکنون صدها روش و متد پیشنهاد شده است . مشکل مهم این است که چاق ها هم زمان با فکر لاغر شدن حاضر نیستند از لذت خوردن دست بکشند . حقیقت این است که متاسفانه هنوز یک فرمول کاملا عملی ابداع نشده که انسان بتواند با استفاده از آن بطور قطع وزن خود را از دست بدهد یا چیزی بخورد که باعث کاهش وزن شود ؛ ولی غذاهایی وجود دارد که در آنها عواملی است که ما را در لاغر شدن ؛ تناسب اندام و حفظ سلامتی یاری می دهند ...... .ادامه مطلب

 

خطر لاغر شدن سریع

بعضی اوقات متاسفانه افراد اصرار دارند که با هر وسیله ای که شده در مدت کوتاهی مقدار زیادی از وزنشان را کم کنند . متاسفانه این روشها با خطرات بسیار زیادی و حتی احتمال مرگ همراه است . لاغر شدن باید تدریجی ؛ آرام و کند باشد . لاغر شدن سریع کلیه اعمال حیاتی بدن را مختل نموده ؛ تعادل بدن را بر هم می زند و ممکن است عوارضی پیش آورد که در سراسر عمر همراه انسان باشد ...... .ادامه مطلب

از مهمترین این عوارض پیدایش افسردگی روانی است . شخصی که سریع وزن کم کرده است از هیچ چیز لذت نمی برد و نسبت به اتفاقات محیط اطرافش بی تفاوت می شود . عارضه دیگر سریع لاغر کردن ؛ چین و چروک خوردن پوست است زیرا به پوست فرصتی داده نمی شود که بتدریج منقبض شود و پوست آویزان ؛ شل و بد منظره می گردد .

 

 چگونه کاهش وزن چربی ها انجام میشود ؟؟؟

معمولا افراد از لحاظ از دست دادن وزن به سه گروه تقسیم می شوند

* کسانی که  که سریع وزن از دست می دهند..... .ادامه مطلب .

*کسانی که بطور متوسط و بدون رنج زیاد وزن از دست می دهند..... .ادامه مطلب .

*افرادیکه کند وزن کم می کنند..... .ادامه مطلب .

گروه اول با کوچکترین تغییری در روال زندگی یا مصرف مواد غذایی چاق و لاغر می شوند . گروه دوم معمولا قادر به کنترل وزن خود بوده و بیشتر از ۱۵ کیلو اضافه وزن ندارند . گروه سوم برای لاغر کردن خود باید خیلی تلاش کنند . البته معمولا افراد این گروه رژیم را کاملا رعایت نمی کنند ؛ بین غذاها چیزی نمی خورند و کارهای بدنیشان بسیار کم است .

پس قبل از پیروی از هر نوع رژیم ؛ با تجربه ای که از وضعیت بدنتان بدست آورده اید باید تعیین کنید که جزو کدام دسته می باشید و در این مورد از پزشک معالج یا مشاور تغذیه خود راهنماییهای لازم را درخواست کنید .

 

چاقی فقط در اثر زیاد خوردن عارض نمی شود راههای دیگری نیز وجود دارد که آنها هم منجر به چاقی می شوند که اکثرا ناشی از یک بیماری در بدن است .

 

چاقی در اثر افزایش سن: با افزایش سن سوخت و ساز بدن کاهش می یابد و در نتیجه به غذای کمتری نیاز خواهد داشت . غذا خوردن به روال همیشگی منجر به چاقی خواهد شد .

چاقی در اثر کم کاری غده تیروئید: هورمون مترشحه از این غده ضمن انجام کارهای مختلف در سوخت و ساز بدن نیز نقش مهمی دارد . اگر کسی به بیماری گواتر سمی ( بزرگ شدن غده تیروئید ) دچار شود بتدریج لاغر شده و بر عکس اگر غده کم کار باشد ؛ کاهش هورمون منجر به اختلال در کار سوخت و ساز شده و بدن به تدریج چاقتر می شود .

بیماری قند: این بیماری مزمن معمولا با چاقی همراه است . البته در برخی موارد معتقدند که چاقی زیاد منجر به ابتلا به این بیماری می شود ...... .ادامه مطلب

چاقی در اثر بدی کار غدد داخلی: اکثر اعمال بدن تحت کنترل یک سیستم هورمونی است که توسط قسمتی از مغر بنام هیپوتالاموس و غده هیپوفیز کنترل می شوند . اگر به هر علتی عمل این اندامها مختل شود ؛ مرضی بنام کوشینگ ظاهر می شودکه منجر به چاقی بیش از حد می شود .

بد کار کردن کلیه ها و قلب: کلیه ها وظیفه دفع آب را دارند و هر دقیقه در حدود یک سانتیمتر مکعب ادرار از کلیه ترشح می شود که همراه خود سموم بدن را دفع می کند . اگر کار کلیه به هر ترتیب بهم بخورد آب در نسوج باقی می ماند ؛ بدن ورم می کند و وزن زیاد می شود . همینطور وقتی قلب خوب کار نکند و عمل پمپاژ خود را درست انجام ندهد آب در بدن جمع می شود و باعث چاقی می گردد .

چاقی در زنان یائسه و مردان مسن: در خانمها بدنبال کاهش ترشح هورمونهای زنانگی بتدریج وزن افزایش می یابد . در نتیجه این افراد باید متوجه این خطر بوده و در خوردن مواد غذایی امساک کنند ...... .ادامه مطلب

 

چگونه با چاقی برخورد کنیم

اولا تعیین میزان و درجه چاقی براساس جداول و ضرایبی صورت می گیرد که برای همین منظور با توجه به حد نرمال و استاندارد هر جامعه ای تعیین شده است . اگر می دانید که اضافه وزن دارید در درجه اول باید بدنبال علت آن باشید .

-آیا بیماری خاصی از انواعی که در بالا ذکر شد دلیل آن است ؟

ـ آیا تغییری در برنامه غذایی خود داده اید ؟

ـ آیا روشهای تهیه و طبخ غذایی شما بهداشتی است ؟

ـ آیا زمینه ارثی برای چاق شدن دارید ؟

ـ آیا به اندازه کافی فعالیت می کنید ؟

معمولا اضافه وزن تا یک پنجم وزن طبیعی را می توان به آسانی با افزایش میزان فعالیت و نظارتی صحیح بر مقدار غذایی دریافتی روزانه متعادل نمود . در موارد دیگر به کمک آزمایشات کلینیکی ؛ چاقی علت یابی شده و به طبع  با درمان مناسب وزن نیز کنترل می شود ...... .ادامه مطلب

 

محققین هفت سازمان بزرگ بهداشتی دنیا معتقدند که شما می توانید بیماریهایی مانند مرض قند ؛ سرطان ؛ بیماریهای قلبی ؛ عروقی ؛ بیماریهای خونی و بیماریهای ریوی را به شرط رعایت نکات زیر کنترل کرده و از شر آنها در امان بمانید :

ـ غذایی که می خورید از همه مواد غذایی بوده و متنوع باشد .

ـ از چربیها بخصوص چربیهای اشباع شده ( جامد ) پرهیز کنید .

ـ از مصرف نمک اضافه به همراه غذا دوری کنید .

ـ مصرف الکل را قطع کنید زیرا که به شما آسیب های جبران ناپذیری وارد می نماید .

ـ روزانه بین ۶-۸ لیوان آب بنوشید .

ـ در برنامه غذایی خود بیشتر از انواع منابع پروتئینی گیاهی استفاده کنید .

ـ مصرف میوه ها و سبزیجات را کم کم بالا ببرید و سعی کنید این مواد را بیشتر بصورت خام میل کنید

ـ برای دوری از چاقی از مشکلات فکری بپرهیزید .

ـ در شبانه روز حداقل ۶ ساعت خواب آرام و راحت داشته باشید..... .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 13:55  توسط چای سفید  | 

حتما از عوارض و زیان های قرص های لاغری و کپسول های لاغری مطلع هستید و مطالب علمی فروانی را در آن مورد دریافت و مطالعه نموده اید . کاهش وزن و لاغری بیش از حد انتظار را باید با اصلاح سبک زندگی بدست آورد .دلایل زیادی برای کنار گذاشتن داروهای لاغری وجود دارد، که این دلیل اخیر، یعنی کم‌فایدگی آنها، به آن فهرست بلندبالا اضافه شده است...... .ادامه مطلب

داروهای ضدچاقی هم می‌توانند خطرهای گوناگونی داشته باشند، درست مثل انواع دیگر داروها، که بر حسب مکانیسم آنها برای کاهش وزن، این عوارض هم فرق می‌کند.

همین جا بگوییم که به دلایل مختلف، هنوز به اندازه کافی در این زمینه تحقیقات علمی انجام نشده و عوارض بیشتر این داروها، به‌خصوص در مصرف درازمدت آنها، هنوز نامعلوم است...... .ادامه مطلباما هر چند وقت یک‌بار مطالعه‌ای روی یک نوع آن انجام می‌شود که در نوع خود تکان‌دهنده است. به‌عنوان مثال چند ماه پیش اداره غذا و داروی آمریکا، مجوز تولید و توزیع یکی از این داروها را، موسوم به Rimonabant، لغو کرد، چرا که تحقیقات نشان داده بود مصرف این دارو می‌تواند در درازمدت، عوارض روان‌پزشکی جدی به همراه داشته باشد و حتی احتمال خطر خودکشی را بالا ببرد...... .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  جمعه ششم آبان 1390ساعت 13:23  توسط چای سفید  | 
چربی‌های شکمی از سخت‌ترین چربی‌هایی هستند که آب می‌شوند و صبر و حوصله زیادی می‌طلبد، ولی هرگز نباید ناامید شد، بلکه با انجام برخی راهکارهای ساده و البته با کمی همت می‌توانید اندامی متناسب داشته باشید.

برای لاغری موضعی شکم و پهلو ها باید از یکسری مسائل دوری و بر یکسری موارد پافشاری نمود . اصول لاغر کردن شکم در این مقاله به حضور عرض میدارد . از مصرف غذاهای آماده و فرآوری شده و دسرهای شیرین و چرب خودداری کنید.تا می‌توانید از میوه، سبزیجات، سالاد همراه با روغن زیتون، غلات و فیبرها استفاده کنید..ادامه مطلب

-غذاهای شور را کنار بگذارید..ادامه مطلب


 مصرف حبوبات و آجیل را هرگز فراموش نکنید، چون حاوی چربی‌های مفیدی هستند که با چربی‌های بد و مضر شکمی مبارزه کرده و کلسترول خون را کنترل می کنند..ادامه مطلب

 روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید..ادامه مطلب

مصرف مواد غنی از کلسیم مانند شیر را فراموش نکنید. خوردن روزانه سه وعده از فرآورده‌های حاوی کلسیم، چربی شکمی را بیشتر از بین می‌برد و به کاهش وزن افراد کمک زیادی می‌کند. در این میان شیر از ارزش بیشتری برخوردار است و هرگز مکمل‌های کلسیم نمی‌توانند جای شیر را بگیرند..ادامه مطلب

همیشه فعالیت بدنی را در برنامه روزانه خود داشته باشید تا چربی‌ها در بدنتان انباشته نشوند. انجام حرکات ورزشی مانند راه‌‌رفتن، دویدن، شنا، دوچرخه‌سواری، تنیس، بسکتبال و ...، 5 بار در هفته و هر بار حداقل به مدت 20 دقیقه می‌تواند در کاهش چربی‌های شکمی موثر باشد..ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم مهر 1390ساعت 20:39  توسط چای سفید  | 
رژیم ایده آل برای لاغری و کاهش وزن؛ این رژیم برنامه غذایی مناسبی را برای تمام طول زندگی ترسیم می کند، بی آن که نیاز به ایجاد محرومیت غذایی و تحمل گرسنگی باشد. در این برنامه هیچ یک از گروه های غذایی حذف نمی شود، بلکه بین میزان دریافت فیبر، پروتیین و کربوهیدرات پیچیده تناسب و تعادل برقرار می شود، که این امر ضامن سلامتی است اگر برای سرعت در لاغری اهمیت می دهید کافی است از یک سریع کننده روند لاغری که کاملا بی ضرر نیز است استفاده کنید که در .ادامه مطلب.

  نتیج ایده آل ترین رژیم غذایی: در این رژیم فرد به دریافت روغن های ضروری از قبیل: چربی های موجود در ماهی، آجیل و دانه های روغنی تشویق می شود. زمان بندی مناسب و منظم وعده های غذایی موجب یکنواخت ماندن سطح متابولیسم و به تعویق افتادن احساس گرسنگی و ممانعت از شکستن رژیم می گردد.

 دریافت مقدار قابل توجه میوه و سبزی، فیبر و آنتی اکسیدان از جمله ویژگی های این رژیم غذایی است.

 در این رژیم کاربردی و قابل اجرا، فرد با پی بردن به اهمیت الگوی غذایی صحیح، پیروی از آن را سخت نمی داند و رژیم را به عنوان الگوی غذایی دایم خود می پذیرداگر برای سرعت در لاغری اهمیت می دهید کافی است از یک سریع کننده روند لاغری که کاملا بی ضرر نیز است استفاده کنید که در .ادامه مطلب.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم مهر 1390ساعت 18:43  توسط چای سفید  | 

لاغری با هر رژیم نمی تواند برای هر کسی مفید باشد لذاباید یک روش واقعا متناسب با شرایط خود را انتخاب کنیم ؛ کدام یک از آن ها به سلامت فرد لطمه نمی زند و ارزش انتخاب و عمل دارد؟ .ادامه مطلببسیاری از افراد علاقه مند به کاهش وزن گرفتار رژیم های ناسالم می گردند. پیروی از برخی رژیم های سخت و طولانی، غیر قابل اجراست. بسیاری از آن ها بر پایه شمارش کالری بنا نهاده شده است؛‌ بر همین اساس گاه یک گروه غذایی از برنامه حذف می شود. تمامی رژیم های غذایی از سه مرحله آغازین، میانی و پایانی تشکیل شده است، اما می توان گفت که تلاش همه ی آن ها برای جایگزین کردن برخی مواد غذایی در الگوی تغذیه ی فرد محکوم به شکست است؛‌ .ادامه مطلبچرا که از ویژگی های رژیم غذایی موفق آن است که به جای معرفی برنامه جدید غذایی به بهبود برنامه ی معمول پرداخته شود در برنامه غذایی پیشنهادی ما هیچ یک از گروه های غذایی حذف نمی گردد؛ مگر نسبت به گروه قند وشکر که آن هم الزام آور نیست، بلکه می توان به محدودیت دریافت قند و شکر اکتفا کرد و در موارد لزوم از قانون 20، 80 پیروی نمود. از دیگر مزایای این رژیم، برقراری تعادل بین گروه های غذایی است که آرام آرام تمایل فرد را به استفاده از یک نوع ماده ی غذایی کاهش می دهد. مشکل رژیم های کم انرژی و پر پروتیین آن است که ذهنیت فرد درباره ارزش غذایی محصولات تغییر می یابد و تنها موضوع مهم دریافت مقدار کالری یا کربوهیدرات است. .ادامه مطلببرای مثال چربی های مفید که در سلامت فرد نقش مهمی دارد و به کاهش وزن نیز کمک می کند، به عنوان مواد چاق کننده حذف می شود. افراد تابع این گونه رژیم ها به خوردن غذاهای کم کالری و حداقلی مواد مغذی تمایل پیدا می کنند، و اگر از این افراد سؤال شود که بین آجیل و بیسکویت رژیمی (کم کالری کدام یک را انتخاب می کنید؛ انتخاب آن ها بیسکویت رژیمی است؛‌ در حالی که خشکبار سرشار از چربی های مفید بوده و به کاهش وزن نیز کمک می کند و شادابی و سلامتی پوست، مو و ناخن را به ارمغان می آورد؛ در حالی که بیسکویت رژیمی با وجود چربی اندک، سرشار از قند است و به سرعت تبدیل به گلوکز می شود.ادامه مطلب

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم مهر 1390ساعت 18:37  توسط چای سفید  | 
گیاهان دارویی برای کاهش وزن می توانند از طریق کاهش اشتها و میل به غذا خوردن مفید واقع شوند . گیاهان دارویی هر کدام دارای خواص خاصی هستند که باید با شناخت از این مواد و گیاهان و خواص آنها به شکل موثر و مفید استفاده نمود . هرگیاهی برای کاهش اشتها مفید نیست و بایستی در جای خود استفاده شود . چای لاغری سینلس با داشتن ترکیبات بسیار فنی و کارآمد خود را در رده بهترین لاغرکننده های گیاهی و چربیسوز که ضد اشتها هم است مطرح سازد . برای گیاهان داروئی خاصی که برای کاهش وزن کاربرد دارند مقدار مجاز استفاده وجود دارد . کم کردن اشتها نباید آنی و سریع باشد بلکه باید با حوصله و اندک اندک انجام گیرد . چربیسوزی در صورت ایجاد تنش غذایی و بحران کاهش یکباره انرژی بشدت کم میشود . .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر 1390ساعت 0:32  توسط چای سفید  | 
 

خوراکی ها می توانند کلسترول مضر خون (LDL) را کاهش و کلسترول مفید خون(HDL) را افزایش دهند و نیز مانع اکسیداسیون LDL و در نتیجه کاهش صدمه به عروق شوند.این ها دقیقاً همان مواردی است که داروهای شیمیایی کاهنده ی چربی خون انجام می دهند.
خوراکی های مختلف مکانیسم اثرهای متفاوتی دارند. به طور مثال “جو” با کاستن ذخایر اسیدهای صفراوی در روده ها سبب کاهش چربی خون می شود، یا آنتی اکسیدان ها با به دام انداختن LDL های اکسید شده به تنظیم چربی خون کمک می کنند.
نمونه خوراکی های کاهنده کلسترول بد خون: سیب، جو، هویج، سیر، گریپ فروت، سبوس، لوبیای سویا، گردو و بادام می باشد.

*کوچک کردن شکم نیاز به وقت و حوصله زیادی دارد، بخصوص اگر نقاطی از شکم نسبت به کاهش چربی مقاوم باشند و به ‌راحتی لاغر نشوند.. . .ادامه مطلب
ناحیه ی پایین شکم و پهلوها دو قسمتی هستند که با ورزش و رژیم غذایی به سختی لاغر می‌شوند. بعضی افراد روزهای متمادی از جدیدترین وسایل لاغری شکم استفاده می‌کنند، در حالیکه هیچ‌کدام از این روش‌ها برای لاغر کردن شکم موثر نیست.
تنها یک شیوه مفید برای لاغر کردن نقاط مقاوم به لاغری وجود دارد که به شرح زیر است:
اجرای یک رژیم صحیح و علمی + انجام ورزش‌های هوازی+ حرکات ورزشی مربوط به شکم+ بلند کردن وزنه.
اولین چیزی که باید بدانید این است که لاغر کردن فقط یک قسمت از بدن غیرممکن است. با رژیم و ورزش، کاهش چربی طبق یک قاعده کلی صورت می‌گیرد و تمام قسمت‌های بدن لاغر می‌شوند و قسمتی از بدن که سریع‌تر چاق می‌شود، به ‌همان نسبت دیرتر از سایر قسمت‌های بدن لاغرمی‌شود. این مسئله به ساختمان ژنتیکی افرد مربوط است؛ مثل رنگ چشم، رنگ مو و…، یعنی نمی‌توان آن را تغییر داد. مثلاً در یک فرد ران‌ها چاق‌‌تر از سایر قسمت‌ها و در فرد دیگری باسن چاق تر است و هنگام لاغر شدن این قسمت‌ها دیرتر لاغر می‌شوند.
در خانم‌ها نقاطی از بدن که نسبت به کاهش وزن مقاوم هستند شامل باسن، ران و کمر است. در آقایان قسمت پایینی شکم و پهلوهاست.. . .ادامه مطلب
بعضی افراد چاق تصور می‌کنند با انجام ورزش‌های مخصوص یک ناحیه از بدن و بدون رژیم غذایی، می‌توانند آن قسمت را لاغر کنند. به همین دلیل برای لاغر کردن شکم، هر روز تمرینات ورزشی مخصوص این قسمت را انجام می‌دهند، ولی با این کار فقط عضلات شکم را قوی می‌کنند، در حالیکه مقدار چربی آن تغییری نمی‌کند.
بهترین راه برای سوزاندن چربی شکم انجام ورزش‌های هوازی است. ورزش‌های هوازی مثل پیاد‌ه‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و کوهنوردی مقدار زیادی از چربی‌های بدن را می‌سوزانند. ولی بیشتر افراد خیلی زود از انجام این ورزش‌ها خسته می‌شوند و آن را رها می‌کنند. ۱۰ دقیقه اول ورزش، گلیکوژن (ذخیره قندی در کبد) بدن می‌سوزد. اگر فقط ۲۰ دقیقه ورزش کنید، نیمی از عمل سوزاندن چربی را انجام داده‌اید که برای حفظ سلامتی قلب خوب است، ولی چربی زیادی از بین نمی‌رود، زیرا تا وقتی‌که کاملاً ذخایر گلیکوژنی کبد از بین نرود، چربی زیادی نمی‌سوزد. بنابراین برای از بین بردن چربی شکم،۴-۳ بار در هفته و هر بار باید ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پشت سرهم ورزش هوازی را انجام دهید. مثلاً یک ساعت در روز پیاده‌روی کنید. البته این پیاده‌‌روی باید به قصد ورزش باشد نه تفریح، مثلاً برای دیدن ویترین مغازه ها یا خرید چیزی نباشد که مجبور شوید بین پیاده‌روی خود بایستید.
برای از بین بردن چربی شکم،۴-۳ بار در هفته و هر بار باید ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پشت سرهم ورزش هوازی را انجام دهید. مثلاً یک ساعت در روز پیاده‌روی کنید.
البته انجام ورزش، بدون رژیم غذایی نتیجه ی لازم را نخواهد داد. افراد چاقی که می‌خواهند شکم خود را لاغر کنند، علاوه بر ورزش باید رژیم غذایی هم داشته باشند. ولی افرادی که وزن مناسبی دارند و فقط شکم‌شان چاق است، باید با ورزش شکم خود را لاغر کنند.
اگر مقدار کالری دریافتی شما بیش از کالری باشد که می‌سوزانید، حتی با ورزش هم، چربی‌ها‌ی زائد آب نمی‌شوند. شما می‌توانید بجای ۲یا ۳ وعده غذایی در روز، ۵ وعده غذایی کوچک بخورید، یعنی غذای خود را به جای ۳ وعده خود را در ۵ وعده تقسیم کنید، ولی پرخوری نکنید. بیشتر، مواد غذایی طبیعی کم‌چربی و کم‌شیرین را مصرف کنید مثل میوه، سبزی، نان سبوس‌‌دار، شیر و لبنیات کم‌چربی و گوشت کم‌چربی. مصرف مواد نشاسته‌ای را کاهش دهید.
اگر رژیم غذایی اصولی و علمی نباشد، باعث کاهش آب بدن می‌شود و بعد از توقف رژیم، وزن کاهش یافته دوباره برمی‌گردد.. . .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر 1390ساعت 0:26  توسط چای سفید  | 
برای لاغر شدن شکم، در درجه اول پیاده روی تند به مدت نیم الی یک ساعت در روز و سپس ورزش دراز و نشست را توصیه می کنم اخیرا محققان در مطالعه ای یک عامل خطر موثر در سندرم متابولیک را مورد بررسی قرار داده اند که کمتر به آن پرداخته شده است. این عامل، اندازه سلول های چربی است که زیر پوست قرار داشته و چربی زیر پوستی نامیده می شوند. اندازه این سلول های چربی، ابتلا به دیابت نوع دوم را مستقل از چاق یا لاغر بودن فرد، پیش بینی می کند. مطالعات گذشته نشان داده اند که ورزش اندازه سلول های چربی را کاهش می دهد. اما هنوز چگونگی تاثیر شدت ورزش طی رژیم غذایی در این مورد مشخص نشده است


توصیه های کارشناس تغذیه :
برای لاغر شدن شکم، در درجه اول پیاده روی تند به مدت نیم الی یک ساعت در روز را توصیه می کنم؛ مثلاً کفش راحت بپوشید و مسیری را که با تاکسی یا اتوبوس می رفتید با سرعت نسبتاً زیاد پیاده بروید که در روز ۴۵ دقیقه بشود ثانیاً در منزل نرمش کنید. موثرترین ورزش بعد از پیاده روی، دراز و نشست است. ورزش دراز و نشست را با روزی ۳۰ تا شروع کنید و به مرور هر هفته ۱۰ تا بیشتر بزنید که طریقه درست انجام آن در مطلب " چگونه چربی های زائد شکم را از بین ببریم ؟" وجود دارد. یک ماه هر روز این اعمال را انجام دهید و نتیجه را ببینید. حتماً اول با متر دور شکم خود را اندازه بگیرید تا تغییر اندازه ی آن را متوجه شوید. . .ادامه مطلبنتیجه بیشتر در زمان کمتر
"لیو جردن"، مربی تناسب اندام در مجموعه ورزشی اکینوکس در شهر نیویورک رازها را برای ما فاش می کند:
حرکات را کمی آرام تر انجام دهید: با چهار شماره بالا بیایید و با ۴ شماره به حالت اول باز گردید.
۵ تا ۱۰ ثانیه در دشوارترین حالت دراز نشست باقی بمانید.
حرکات خود را کم کم انجام دهید: این کار باعث می شود تا عضلات شکم از سایر ماهیچه ها جدا شده و تاثیر تمرینات مستقیما بر روی شکم وارد شود.
● شکم خود را صاف کنید
انجام این حرکت به شما کمک می کند تا شکمتان را لاغر تر کنید. در حالی که صورتتان در مقابل زمین قرار دارد، بر روی شکم دراز بکشید. وزنتان را بر روی کمر و شکم بدهید و سعی کنید دست ها و پاها را از روی زمین بلند کنید. برای چند ثانیه در این وضعیت باقی بمانید. سپس به موقعیت اولیه باز گردید و یک مرتبه دیگر این حرکت را تکرار کنید.. . .ادامه مطلب


ورزش براي لاغر كردن شكم

سلامتيران: يافته‌هاي اخير دانشمندان دانشگاه ويك فورست نشان مي‌دهد، ورزش موجب كوچك شدن سلول‌هاي چربي شكم مي‌شود. به گزارش رويترز، اين محققان با مطالعه روي 45 زن ميانسال چاق و بررسي تاثير قطع مصرف كالري به تنهايي، قطع مصرف كالري همراه با هفته‌اي 3 روز پياده‌روي با قدم‌هاي آهسته و قطع مصرف كالري همراه با هفته‌اي 3 روز پياده‌روي با قدم‌هاي سريع دريافتند، اندازه سلول‌هاي چربي شكمي در زناني كه ورزش مي‌كنند 18 درصد كاهش مي‌يابد. اين در حالي است كه هيچگونه تغييري در سلول‌هاي چربي شكمي زناني كه تنها مصرف كالري را قطع مي‌كنند ديده نمي‌شود. ورزش موجب تحليل سلول هاي چربي بدن در شكم مي شود.


کاهش چربی داخل شکمی با دمبل زدن

نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا حاکی است، در هفته 2بار، به مدت 1ساعت دمبل زدن، موجب کاهش مقدار چربی داخل شکم در زنان می شود.به گزارش آسوشیتدپرس، این دانشمندان با مطالعه بر روی 164 زن چاق و دارای اضافه وزن 24تا44 ساله و تقسیم بندی آنها به 2 گروه بر اساس شرکت آنها در برنامه پرورش اندام به کمک دمبل و وزنه و پیشنهاد تمرینات ورزشی به مدت 30 دقیقه تا 1ساعت دراکثر روزهای هفته دریافتند، چربی داخل شکم زنانی که برنامه پرورش اندام را به مدت 2 سال انجام می دهند، تنها 7 درصد افزایش می یابد. این درحالیست که چربی داخل شکم کسانی که توصیه های ورزشی را دریافت می کنند،21 درصد افزایش می یابد.
این دانشمندان همچنین دریافتند چربی بدن کسانی که در برنامه پرورش اندام شرکت می کنند، تقریبا 4 درصد کاهش می یابد. این درحالیست که هیچ تغییری درچربی بدن گروهی که توصیه های ورزشی را دریافت می کنند، دیده نمی شود. نتایج تحقیقات این دانشمندان که درکنفرانس انجمن قلب آمریکا ارائه شد، نشان داد، افزایش توده عضلانی موجب حرکت سریعتر زنان و در نتیجه سوختن کالری بیشتر درآنان می شود. چربی داخل شکمی که با افزایش سن زنان و رسیدن آنها به سن یائسگی بیشتر می شود، چربی عمیقی است که دور احشای بدن می پیچد و به دلیل ارتباط آن با بیماریهای قلبی بسیار خطرناک است.. . .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر 1390ساعت 0:24  توسط چای سفید  | 
راي شكل دادن و قوي كردن بدن به منظور رسيدن به تناسب اندام دلخواه‌تان بايد تمرين‌هاي ورزشي شكل دهنده‌ي‌بدن را انجام دهيد. اين ورزش‌ها عضلات را بيشتر و بدن شما را محكم‌تر مي‌كنند. چربي‌ها در زنان بيشتر تمايل دارند در مناطقي مانند باسن‌ها و ران‌ها تجمع پيدا كنند، در حالي‌كه چربي‌ها در مردان بيشتر در منطقه‌ي شكم جمع مي‌شوند. در اين قسمت چند حركت ورزشي را به شما معرفي مي‌كنيم كه باعث جلوگيري از رسوب چربي و نيز باعث سفت شدن عضلات اين مناطق از بدن مي‌شوند: . . .ادامه مطلب
.1 تقويت عضلات خارج ران: بر روي طرف راست خود بر روي زمين دراز بكشيد، بطوري‌كه لگن و مچ پايتان در راستاي شانه‌هايتان باشد،‌ سپس به آهستگي پاي چپ خود را از مفصل ران تا جايي كه مي‌توانيد بلند كنيد، در بالاترين ارتفاع چند ثانيه صبر كنيد و سپس به آرامي پايتان را به حالت شروع باز گردانيد. 10 بار اين حركت را تكرار كنيد و سپس جاي پاهايتان را عوض كنيد.
.2 تقويت عضلات داخل ران: بر روي طرف چپ خود بر روي زمين دراز بكشيد، بطوري‌كه لگن و مچ پاهايتان در امتداد راستاي شانه‌ها و تنه‌تان باشد. سپس زانوي راست خود را 90 درجه خم كنيد. حالا به آرامي سعي كنيد تا پاي چپ خود را از مفصل ران تا جايي كه ممكن است بالا بياوريد. در بالاترين نقطه، چند ثانيه پاي خود را به همان حالت نگه داريد و سپس به آرامي پاي خود را به حالت شروع بازگردانيد. اين حركت عضلات داخل ران شما را تقويت مي‌كند. 10 بار اين حركت را تكرار كنيد و سپس به طرف ديگر خود برگرديد تا با پاي راست خود نيز اين حركت را انجام دهيد.
.3 تقويت عضلات شكم: به پشت دراز بكشيد. پاهاي خود را از زانوها خم كنيد و دست‌هايتان را پشت سرتان بگذاريد. سپس به آرامي شانه‌ها و تنه خود را با منقبض كردن عضلات شكمتان تا جايي كه مي‌توانيد بالا بياوريد، چند لحظه صبر كنيد و سپس آهسته به حالت شروع حركت برگرديد. اين حركت را نيز مي‌توانيد 10 بار تكرار كنيد.. . .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر 1390ساعت 0:24  توسط چای سفید  | 
 
موثرترین روش برای کوچک کردن شکم ترکیبی است از حرکات ورزشی متمرکز روی شکم و کمر و نیز تلاش برای ثابت نگه داشتن قند خون. ثابت بودن میزان قند خون شما از چاق تر شدن و افزایش چربی های اضافی در بدنتان جلوگیری می کند و کمک می کند که بدن شما آسانتر بتواند چربی های اضافی را بسوزاند.
۱) باید یک سری حرکات ورزشی تصاعدی را شروع کنید. عضله های شکم عمدتا برای خم کردن و چرخاندن بالاتنه به جلو، عقب و یا طرفین مورد استفاده قرار می گیرند. هدف اصلی حرکاتی شبیه دراز و نشست که در اکثر دستگا ههای مخصوص کوچک کردن شکم انجام می شود، استفاده و فعال کردن از این عضلات است.
▪ برای قوی کردن عضلات شکم حرکات زیر را به صورت ترکیبی انجام دهید :
- خم شدن به سمت جلو، عقب و پهلو . .ادامه مطلب
- چرخاندن کمر به حالت دورانی
عضله های شکم شما مانند همه عضلات بدن لازم است حداقل سه بار در هفته فعالیت داشته باشند. اگر می خواهید از پیشرفت کارتان مطمئن شوید هر بار ورزش ها را با جدیت بیشتری انجام دهید.
۲) سوخت و ساز بدنتان را با تمرینات کوتاه و سنگین شکم افزایش دهید. ورزش های شکم اگر درست انجام شوند به راحتی می توانند سوخت و ساز بدن شما را به مقدار زیادی افزایش دهند. این کار باعث می شود چربی اضافی در بدن شما مصرف شده و ذخیره نشود.در زیر مدت زمان لازم برای انجام حرکات تناوبی در هر نوع حرکت ورزشی اعم از : دوچرخه سواری، پیاده روی و شنا ذکر شده :
- ۲ تا ۵ دقیقه با حرکات آرام بدن خود را گرم کنید
- مدت ۳۰ ثانیه حرکات سنگین تر را با حداکثر سرعت ممکن انجام دهید
- مدت ۱ دقیقه حرکات ملایم تر انجام دهید. در واقع این زمان برای نفس گیری و شروع مجدد لازم است
حرکات فوق را به تناوب ۶ الی ۱۰ دقیقه تکرار کنید. . .ادامه مطلب
۳) ثابت نگهداشتن میزان قند خون کلید موفقیت است. زیرا همانطور که قبلا گفته شد مهمترین فاکتور در از دست دادن چربی اضافی بدن و جلوگیری از بازگشت آن است.
به منظور اینکه قند خونتان ثابت بماند باید به طور مداوم هر ۳-۲ ساعت یک بار بدنتان را تغذیه کنید. در این مرحله رمز کار این است که در هر وعده تنها همان مقدار غذایی که در آن لحظه نیاز دارید بخورید نه بیشتر. بدن شما در کل روز کالری مصرف می کند، پس چرا باید خود را مجبور کنید که تنها ۲ یا ۳ وعده در روز غذا بخورید ؟
به بدنتان سوخت مورد نیاز: میوه جات، غلات، سبزیجات، آجیل و پروتئین (ماهی،گوشت لخم، مرغ، تخم مرغ و ...) را برسانید.
اکثر مردم به اشتباه توجه زیادی به میزان چربی موجود در غذایشان می کنند. کالری کالری است، فرقی هم نمی کند که از چه مواد غذایی آمده باشد. اگر بیش از میزان لازم مصرف شود، در هر صورت در بدن شما تبدیل به چربی خواهد شد.
البته مسلما غذاهایی که می خوریم مهم هستند. اما وقتی چربی ها را می سوزانید تاثیر چندانی ندارند. پس تا جایی که ممکن است غذاهای سالم تر بخورید، در عین حال هیچ وقت فکر نکنید که خوردن یک چیزبرگر حتما به بدن شما چربی اضافه می کند.
۴) از یک مربی حرفه ای مشورت بگیرید و از او کمک بخواهید. مشکل اکثر ما این است که راجع به تغذیه صحیح و تمرینات ورزشی مفید برای رسیدن به سلامتی و تناسب اندام، اطلاعات کافی نداریم.
اگر بدون مربی ورزش می کنید، از خودتان سئوال کنید : " آیا از شرایط فعلی فیزیکی ام راضی هستم یا خیر؟ آیا پیشرفتی در این زمینه حاصل شده ؟ "
اگر جواب خیر است، بهتر است حتما با یک مربی ورزش حرفه ای مشاوره کنید. به اطلاعاتی که از مجلات مربوط به تناسب اندام دریافت می کنید بسنده نکنید. یک مربی حرفه ای به شما کمک می کند که در مدت زمانی خیلی کمتر از آنچه تصور می کنید به اهداف مورد نظرتان برای تناسب اندام دست یابید.
اگر برای داشتن اندامی متناسب، شکمی کوچک و کمری باریک، عزم خود را جزم کرده اید، پیشنهاد می کنم با ۴ روش بالا کار خود را شروع کنید. این راهکارها به شما کمک می کند که سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و چربی های اضافی را بسوزانید، نتیجه این کار احساس شادابی و سلامت به همراه داشتن ظاهری متناسب خواهد بود.ر. .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر 1390ساعت 0:22  توسط چای سفید  | 
لاغری موضعی باسن و ران در اولویت همه آنهایی است که شیک پوشی را دوست دارند . .تمریتنات ورزشی برای باسن و ران بسیار سلده و آسان است . . تقریباً هر زمانی که از پاهایان استفاده می کنید روی این عضله کار می شود اما برای شکل دادن به عضله باید همه آن کارها را کمی سخت تر و شدیدتر از معمول انجام دهید.  

حرکات و تمرینات زیر به خوبی روی عضلات باسن کار می کنند:

· پله نوردی

· دویدن در کوه

· دوچرخه سواری

· دو سرعت

 لانگز

· اسکات

اما با انجام اسکات های ساده و معمولی نمی توانیم به عضلات باسن خود شکل بدهیم، با بالا رفتن عادی از چند پله هم همینطور. درمورد این عضله هم درست مثل همه عضلات دیگر برای رشد باید با اضافه کردن وزنه و شدت به تمرینات خود استقامت را بالا ببرید. یکی از بهترین نمونه ها حمل کردن یک ساک سنگین حین پله نوردی به مدت نیم ساعت است. این حرکت به حدی روی عضلات باسنتان کار می کند که فردای آن حتماً پا درد خواهید داشت.اما اینهم کمکی افراطی است. بهترین و قدیمی ترین راه برای شکل دادن به عضلات باسن همان انجام تمرینات بدنسازی و کار با وزنه در باشگاه است.ساختن یک باسن شکل گرفته و زیبا کاری کاملاً احساسی است. مدت زمان زیادی می برد و نتیجه هم خیلی کند عایدتان می شود. اما، با اطلاعاتی که پاک تب در اختیارتان قرار می دهد، آب کردن چربی های اضافه باسن و شکل دادن به عضلات آن بسیار ساده خواهد بود . . .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر 1390ساعت 0:16  توسط چای سفید  | 
مانکن بودن بعنوان یک حرفه در جوامع غربی مرسوم است و آنهاییکه از نظر استاندارد های آناتومیک مطلوب و دارای شرایط لازم هستند با تحمل بسیاری از مشقات با حفظ تناسب اندام و کنترل و نگاه داشتن وزن در حالت ثابت برای سالیان کوتاهی خود را در صحنه نگه میدارند . البته باید توجه داشت مانکن های بزرگ و معروف بسیاری در حین همین اعمال جان باخته اند . کنترل دراز مدت وزن در مقادیر بالا ضرر رسان و مرگ آور است . حفظ وزن به شیوه معقول علمی و اصولی است و بیش از آن توصیه نشده است . برای این منظور باید خوب و مناسب خورد و آشامید و مناسب خوابید و در حد نیاز و در حد توان تحرک داشت . نقش گیاهان دارویی در این بین برای چربیسوزی و سرکوب اشتها غیر قابل انکار است که . . .ادامه مطلب

+ نوشته شده در  شنبه نهم مهر 1390ساعت 23:49  توسط چای سفید  | 
جذابیت تناسب اندام و هیجان انگیز بودن آن در مقابل زشتی چاقی و چربی های اضافی قرار دارد . لاغری خود جذاب و دوست داشتنی است و به همین دلیل است که افراد مشقت های رژیم های غذایی آنچنانی را میپذیرند . لاغری با هر قیمتی خریدنی است ؟؟؟؟؟ آیا به قیمت سلامتی هم میخواهیم لاغر بشویم یا لاغر بمانیم ؟؟؟؟ بی شک که چنین نیست و راه حل های ایمن برای لاغری را جستجو میکنیم . لاغری آسان و بی دردسر و بی عارضه را باید با یک برنامه اصولی و حساب شده که خارج از افراط و تفریط است بدست آورد . روشها و متد های لاغری مختلفی وجود دارد که باید با اصول سنجید و بهترین و مناسب ترین را انتخاب نمود ......ادامه مطلب

+ نوشته شده در  شنبه نهم مهر 1390ساعت 23:37  توسط چای سفید  | 
 سین لس در صورت عمل به دستورالعمل ماندگار و قطعی خواهد بود و نیاز ی به رژیم های سخت و شدید غذایی برای لاغری نیست .گیاهان لاغری موثر در لاغری را می توان در چای لاغری سین لس مشاهده نموده و استفاده نمود . لاغری با چای لاغریچای لاغری سین لس از گیاهان داروئی تهیه شده است و این گیاهان بدون انجام هیچ فعل و انفعالی مستقیما با همان شکل گیاهی بسته بندی شده اند و عوارض قرص های شیمیایی لاغری و چربیسوز را ندارند . چای لاغری سینلس مقادیر بالایی از مواد و ترکیبات موثر برای چربیسوزی و کنترل اشتها را در اختیار قرار میدهد .

لاغری واقعی و تناسب اندام را باید با یکسری اصول و واقعیت ها سنجیده شود . پنداشت های شخصی به هیچ عنوان نمی تواند بجای برآوردهای کارشناسی مبنی تصمیم گیری باشد . تعریف چاقی را شاید با ادغام چندین نظر به اینگونه تبیین نمود : چاقی یعنی داشتن نسبت نامتوازن چربی و عضله در بدن . یعنی هرگاه که مقدار چربی بیش از اندازه لازم باشد ( چربی اندوخته ایست برای روز مبادا) و به یک بار اضافی بدل شود و موجب کاهش سطح سلامتی گردد . دراین وضعیت مشکلات و عوارض مخصوص به چاقی خود را نشان میدهد . عقیده براین است که کاهش هر ۵ کیلو از چربی های زائد ۵ سال عمر با کیفیت به ارمغان می آورد . کاهش وزن باید با اصلاح سبک زندگی همراه باشد تا تناسب اندامی دائمی و ماندگار را موجب شود ولی اگر از روش های سریع و زودبازده و ژر عارضه استفاده نمود بزودی شاهد افزایش وزن و در عوض ماندن عوارض برای همیشه خواهد بود . کاهش وزن باید با ایجاد و آغاز و ادامه چربیسوزی باشد . باید توازن کالری را بسمتی برد تا انرژی مصرفی در هر روز بیش از انرژی و کالری ورودی باشد و بدن برای جبران کسری انرژی خود از لایه های چربی های ذخیره بهره گیرد . گیاهان داروئی می تواند از چند زاویه به این مشکل کمک نماید .

اول : از طریق کاهش اشتها و کم نمودن انرژی ورودی .

دوم :از طریق فعال نمودن روده های کم کار . ( طبیعی نمودن عملکرد روده ها و نه اسهال کننده مخرب )

سوم : ایجاد چربی سوزی و افزایش سطح متابولیسم پایه .

چای لاغری سین لس می تواند به عنوان مکملی بسیار قدرتمند برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن و لاغری است . لاغری و کاهش وزن با استفاده از چای لاغری سین لس بسیار مطبوع است و هیچگونه فشار افزونی بر فرد وارد ننموده و کاملا بدون عوارض است .

لاغری و تناسب اندام با استفاده از گیاهان داروئی می تواند سرعت بیشتری به روند لاغرشدن بدهد . گیاهان دارویی برای لاغری می توانند به عنوان تسریع کننده و تسهیل کننده ای بسیار موثر عمل نمایند و این موضوعی است که همه افراد چاق به آن نیازمند اند . چربیسوزی یک روند مستمر است که با طی یک دوره حساب شده آغاز میشود و به آسانی قابل ایجاد نمی باشد . حفظ و تداوم چربی سوزی هم مستلزم داشتن علم کافی و اراده است . ایجاد چربیسوزی باید با اصلاح الگوی غذایی و تحرکی لازم به انجام برسد و چای لاغری سینلس بر شدت و استمرار آن تاثیر بالایی داشته و موثر تریت مکمل یاهی برای لاغری است .  چربی زائد در اندام های بدن عموما نشان دهنده عادات بد غذایی و سبک زندگی غیر مناسب و ناسالم است . پیروی از هوس بی جا و غیرمتناسب با نیاز های انرژی بدن و لذت جویی غذایی ضمن اینکه از بعد آداب معاشرت اجتماعی بسیار نفرت انگیز و مضموم است از بعد سلامتی جسمی نیز اصلا به مصلحت نیست .


SinLess

حاوی 100 عدد چای کیسه ای  (100tee bag ) --   برای مصرف تقریبا 2 ماه کافی است .

دستور مصرف چای لاغری سین لس  ( sinless )  : 

***نیم ساعت قبل از نهار و نیم ساعت قبل از شام در یک لیوان آب جوش دم کرده و نوش جان فرمایید .


رفته رفته بر گنجایش معده افزوده میشود و هربار غذایی بیشتری می توانید دریافت کنید و هر روز بیشتر از دیروز بر ظرفیت ذخیره سازی چربی افزوده میگردد . افزایش وزن تنبلی فزاینده ای را منشاء میشود و تحرک را کمتر میکند و با افزایش طول عمر این روند فرد در باتلاق چاقی بیش از اندازه و مضرر بیشتر غرق میشود .

چنین افرادی نیاز به دو اصل برای لاغری سریعتر و ماندگار تر دارند .

1 -  خواست و تمایل برای لاغر شدن و کاهش وزن .

2-  داشتن مکملی که زحمات شما را با سرعت بیشتری به نتیجه برساند .

بهترین محصول برای لاغری چای لاغری بسیار خوش طعم و گوارا با نام چای لاغری سین لس است . گیاهان لاغری موثر در چربیسوزی و کاهش اشتها با طعم و عطر  بهار نارنج . یک مکمل لاغرکننده کاملا طبیعی و باکلاس که از آب بدن کم نمیکند و شما را به اسهال نمی اندازد . کاهش وزن با چای لاغری سین لس کاملا عادی و بی ضرر و غیر قابل برگشت است زیرا که توده های چربی زائد را زدوده و زیبایی های نهفته در زنگار لایه های چربی را عیان کرده و بر جدابیت و گیرایی و خوش لباسی می افزاید . 

هرکسی دوست دارد اندامی مانند مانکن ها داشته باشد ولی آیا به هر قیمتی ؟ چای لاغری سین لس باعث کم شدن اشتها شده و موجب ایجاد حالت چربیسوزی میشود و روند کاهش وزن را سرعت قابل توجهی می بخشد . دستور استفاده از چای لاغری سین لس بسیار آسان است :

1 -  متعادل سازی تغذیه .

2 -  مصرف یک تی بگ از چای لاغری سین لس با یک لیوان آب داغ  نیم ساعت قبل از نهار و نیم ساعت قبل از شام .

 

برخلاف روش های غیر علمی از قبیل هر محصولی که با ایجاد فشار های دفعی و کاهش آب بدن موجب کاهش موقتی آب بدن میشوند چای لاغری سین لس شما را واقعا لاغر کرده و از شر تبعات لاغری به چابکی میرهاند . اشتهای غیرمنطقی را کاهش میدهد و مانع دریافت انرژی بیش از حد لزوم میگردد .  چربیسوزی بسیار قوی است و متابولیسم را برآن میدارد که انرژی مورد استفاده را از توده های انباشته چربی تامین کند .

لاغری و کم کردن وزن را از نظر کیفیت به 4 دسته تقسیم میشود . لاغری درجه یک یعنی روندی همه جانبه که از طریق آن توده چربی های زائد سوزانده شده و بدون تحمیل ضرر و زیان و عارضه انجام گیرد . در لاغری درجه اول هیچگونه کاهشی در عملکرد های حیاتی بدن ایجا نمیشود . اصلی ترین کلید ورود به چنین فرآیند کاهش وزنی که هرگونه لاغری همیشگی و ماندگار میباشد اصلاح الگوی غذایی و تحرکی است . یعنی در این چنین متدی برای لاغری سبک زندگی با اراده و علم به جوانب مختلف آن دچار تحول مثبت میشود و هرگونه عادات مخرب از تحرک و غذا و ذائقه زدوده میشود . چای لاغری سین لس یک مکمل بسیار ارزشمند از گیاهان داروئی است که با طعم بسیار پرطرفدار و مطبوع خود سرعت نتیجه گیری را افزایش چشمگیری میبخشد . چربی سوزی با افزایش متابولیسم پایه صورت میپذیرد و چربی های زائد که مانع استفاده بهینه افراد چاق از مواهب تناسب اندام است را ریشه کن میکنند .

لاغری و کاهش وزن همواره هیجان انگیز و نشاط آور است . تصور مثبت ایجاد کرده و انرژی منفی را کاهش میدهد البته به شرطیکه تصوری واقعی از وند کاهش وزن داشت و آهسته و پیوسته و ماندگار به سمت رسیدن به وزن ایده آل در مرحله اول و حفظ آن در ادامه کوشش نمود . چای لاغری سین لس هدیه ای بینظیر برای بهره مندی از مواهب خدادادی گیاهان دارویی است . لذت لاغری و تناسب اندام زمانی رخ مینماید که ببینیم رفته رفته لایه مزاحم چربی کنار میرود و زیبایی ها و توانایی ها و جذابیت های خود را بوضوح نشان میدهند .

چای لاغری سین لس یک محصول تماما گیاهی و از با کیفیت ترین گیاهان لاغرکننده تهیه و تولید شده .  با توجه به کیفیت و قابلیت های بالای خود  تمامی مراحل قانونی اعم از بهداشتی و اقتصادی را پیموده است . محصولی بی نظیر که در کاهش وزن می تواند مکملی جادوئی قلمداد شود . منشاء اثر این فرآورده کاملا ایمن گیاهی در چند نکته کلیدی و اساسی است .

هرگاه :

1 -  انرژی ورودی به بدن بیش از انرزی مصرفی در طول شبانه روز باشد   =  بدن انرژی اضافی را بصورت توده چربی در نواحی مختلف بدن ذخیره سازی میکند .

2 - انرژی ورودی و مصرفی مساوی هم باشد  =  بدن وزن فعلی خود را حفظ میکند .

3 - انرژی ورودی کمتر از میزان انرزی مصرفی باشد =  بر اثر استفاده بدن از توده چربی های انباشته کاهش وزن و لاغری رخ میدهد.

 آثار و خواص چای لاغری سین لس :

1  - اشتها را کم کرده و انرژی مورودی را در حد نرمال کاهش میدهد .

2 - با افزایش متابولیسم پایه ( چربیسوز ) را شدت می بخشد .

3 - با طبیعی سازی کارکرد روده ها کم کاری های محتمل را اصلاح و دفع را به صورت عادی و معمول بازمی گرداند .

 

داشتن ورزش و تحرک هوازی و نیز عدم زیاده روی در مصرف غذا در کنار استفاده چای لاغری می تواند نتایج قابل توجهی را در بعد لاغری ایمن و ماندگار  و همیشگی در بر داشته باشد . بدلیل دارا نبودن خواص مخرب مانند کاهش آب و الکترولیت های بدن و نیز عدم داشتن تیچ ترکیب شیمیایی هرگونه کاهش سایز و وزن با چای لاغری سین لس همیشگی و تنها از محل کاهش توده چربی های اضافی خواهد بود .

 

 

09372809322

   

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم خرداد 1390ساعت 12:31  توسط چای سفید  |